Euro
10.0054
-0.63%
Dolar
8.4293
-0.31%
Altın
491.62
-1.12%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
337.500
0.41%
29ºC
İstanbul
Açık 29 C

  Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi kuruluyor

  MEB Bakanı Nabi Avcı, Gaziantep'te öncelikle Suriyeli çocukların okutulacağı Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi kurulacağını açıkladı.
  • Ajanslar
  • 13.05.2015 - 08:48
  Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi kuruluyor

  Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi kuruluyor #1

  Milli Eğitim Bakanı (MEB) Nabi Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı Tevfik İleri Salonu'nda, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi.

  5 SAAT TÜRKÇE DERSİ

  Nabi Avcı, konaklama merkezlerinde bulunan Suriyeli mültecilerin çocuklarına verilen eğitime ilişkin bir soru üzerine; kamplarda belediyelerin ve STK'ların açtığı okullarda, Türkiye'nin hassasiyetlerine göre gözden geçirilen Suriye müfredatı ile haftada 5 saat Türkçe dersi okutulduğunu dile getirdi.

  TÜRK-KATAR  ULUSLARARASI ÜNİVERSİTESİ KURULACAK

  Daha çok okula ve yükseköğretim görenler için üniversitelerde kontenjana ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Avcı, "Türk öğrenciler girdikten sonra ayrıca Suriyeliler için oluşturduğumuz ek kontenjanla alım yapıyoruz. Kimse şu dedikoduyu yapamaz, muhalefette öyle eğilimler gördüğüm için söylüyorum. 'Türk öğrenciler dururken, Suriyeliler eğitim alıyor.' Hayır, Suriyeliler için bilahare kontenjan oluşturuluyor" diye konuştu.

  Bakan Avcı, Gaziantep'te öncelikli olarak Suriyeli öğrencilerin okuyacağı Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi kurulacağını da kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir