Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
563.500
0.48%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  YÖK 18 fakülteye dekan atandı

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), devlet üniversitelerinin 18 fakültesine dekan ataması yaptı.
  • AA
  • 12.06.2015 - 13:23
  YÖK 18 fakülteye dekan atandı

  YÖK 18 fakülteye dekan atandı #1

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), devlet üniversitelerinin 18 fakültesine dekan ataması yaptı. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen Yükseköğretim Genel Kurulu'nda alınan kararlara ilişkin bilgi verildi.

  Buna göre, üç vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından rektör adayı olarak YÖK'e önerilen adaylarla ilgili olumlu görüş bildirilmesine karar verildi. Avrasya Üniversitesi için Prof. Dr. Aşkın Asan, İstanbul Rumeli Üniversitesi için Prof. Dr. Salih Aynural ve Nişantaşı Üniversitesi için Prof. Dr. Murat Barkan'ın isimleri bildirilecek.

  18 FAKÜLTEYE ATANAN İSİMLER

  Toplantıda ayrıca, devlet üniversitelerinden 18 fakülteye dekan olarak ataması yapılan isimler şöyle:

  Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne Prof. Dr. Etem Karakaya, Afyon Kocatepe Ünivresitesi Teknoloji Fakültesi'ne Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi'ne Prof. Dr. Fatih Satıl, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne Prof. Dr. Ömer Yılmaz, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne Prof. Dr. Veli Özer Özbek, Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'ne Prof. Dr. Zühtü Hakan Akpolat, Gebze Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ne Prof. Dr. Hasan Sadıkoğlu, Temel Bilimler Fakültesi'ne Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Hakkari Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne Prof. Dr. Ömer Pakiş, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne Prof. Dr. Mehmet Gençtürk, Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne Prof. Dr. Serap Yalın, Eğitim Fakültesi'ne Prof. Dr. Mutlu Nisa Ünaldı Çoral, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi'ne Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Fen Edebiyat Fakültesi'ne Prof. Dr. Mustafa Kemal Sezgintürk, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne Prof. Dr. Murat Okcu, İletişim Fakültesi'ne Prof. Dr. Ramazan Erdem, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Prof. Dr. Ali Muhammet Bayraktaroğlu ve Tunceli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ne de Prof. Dr. Bünyamin Aksakal. Beykoz Lojistik Vakıf Meslek Yüksekokulu'na ise Prof. Dr. Mehmet Şakir Ersoy'un müdür olarak atanması için olumlu görüş bildirildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir