Euro
9.7197
0.03%
Dolar
8.1484
-0.01%
Altın
453.67
-0.08%
Borsa
1.376
-1.24%
Bitcoin
489.602
-0.40%
Vakıf Katılım
kalan süre
Sahur
04:54
Öğle
06:24
İkindi
13:10
İftar
16:50
Yatsı
19:46

  Ziraat fakültesi öğrencileri biyosistem mühendisi olacak

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Uludağ Üniversitesi öğrencilerine cbs eğitimi konusunda rehber oldu.
  • 26.04.2013 - 15:01
  Ziraat fakültesi öğrencileri biyosistem mühendisi olacak

  Ziraat fakültesi öğrencileri biyosistem mühendisi olacak #1

  Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi BiyoSistem Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve öğretim görevlilerinin katıldığı toplantıda öğrencilerin CBS eğitimi alarak kısa sürede biyosistem mühendisi olmaları hedefleniyor.

  BURSA CBS TEKNOLOJİLERİNDE 18 YILDIR AKTİF

  Türkiye'de yürütülen CBS uygulamalarının ana veri kaynağı olan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 18 yıldır aktif olarak kullandığı CBS teknolojileri hakkında öğrenciler, detaylı bilgi sahibi oldular. 

  TEKNOLOJİYİ İLK KULLANAN BURSA BELEDİYESİ

  Türkiye'de CBS teknolojilerini ilk olarak kullanan önder bir belediye olan Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin ve şehirlinin tüm verilerinin CBS teknolojilerine uygun olarak veri tabanında tutulduğu, bu verilerin yönetim kadrolarının karar ve destek mekanizmalarını oluşturduğu, yapılan analizlere göre projeler üretildiği ve bu sayede de tüm kamu kurumlarıyla güvenli ortamlarda veri paylaşımına olanak sunulduğu bu toplantıda vurgulandı. 

  TOPLANTI KONUŞMA VE SUNUMLA DEVAM ETTİ

  Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Kemal Alioğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, katılımcılara bilişim teknolojilerinin oluşturduğu fırsatlardan bahsederek uygulamanın önemine işaret etti. Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Necla Yörüklü ise CBS hakkında bir sunum yaptı. Bursa'nın şehirli ve şehir verilerinin sisteme nasıl aktarıldığını anlatan Yörüklü, yapılan analiz sonuçlarına göre karar ve destek anlamında yönetim kadrolarının da bu teknolojilerden yararlandığını örneklerle anlattı. 

  Toplantının sonunda, BUSKİ Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü adına Harita Mühendisi Murat Sancak da CBS uygulamalarını konu alan projelerini anlatan bir sunum yaptı. Öğrencilerin merak ettikleri konularda sorular da sordukları toplantı, geleceğin biyosistem uzmanlarına önemli bir birikim kazandırdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir