taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.28565
6.02405
1282.825
100141.04
217.948

Eğitim kurumlarında yönetici görevlerinde değişiklik

Eğitim kurumu müdür ve müdür yardımcısı olarak ilk defa görevlendirilecekleri belirlemek amacıyla yapılan yazılı sınav, ÖSYM tarafından da yapılabilecek.

Haber Merkezi | 12.01.2019 - 14:50..
Whatsapp ile paylaş

Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

ÖSYM DE SINAV YAPACAK

Buna göre, eğitim kurumu müdür ve müdür yardımcısı olarak ilk defa görevlendirilecekleri belirlemek amacıyla  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılan yazılı sınavın, ÖSYM tarafından da yapılmasına imkan sağlandı.

Eğitim kurumlarında yönetici görevlerinde değişiklik

SINAV KONULARI

Ayrıca yazılı sınav konuları da yeniden belirlendi. Buna göre, yazılı sınavlarda konular; genel kültür ve genel yetenek yüzde 35, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi yüzde 10, değerler eğitimi yüzde 5, eğitim ve öğretimde etik yüzde 5, eğitim bilimleri yüzde 35, mevzuat" yüzde 10 olarak yer alacak.

ORAN KATKILARI ARTTI

Düzenlemeyle, eğitim kurumu müdür ve müdür yardımcılığına ilk defa görevlendirilecek adayların değerlendirme sürecinde de yazılı sınavın katkısı yüzde 60 iken yüzde 80'i olarak, sözlü sınavın katkısı ise yüzde 40 iken yüzde 20'si olarak yeniden belirlendi.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir