Euro
10.1435
0.29%
Dolar
8.6403
-0.13%
Altın
491.03
-0.18%
Borsa
1.412
0.3%
Bitcoin
379.624
3.70%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  AB Sovyetler Birliği gibi çökecek

  AB Sovyetler Birliği gibi çökecek

  Ünlü spekülatör Soros'tan Avrupa'yı korkutan kehanet...
  • 26.04.2012 - 09:58

  AB Sovyetler Birliği gibi çökecek #1

  Milyarder yatırımcı George Soros, Euro Bölgesi'nin içinde bulunduğu borç krizini Sovyetler Birliği'nin 1990'ların başında yaşadığı çöküşe yol açan faktörler ile karşılaştırdı.

  SSCB GİBİ ÇÖKECEK

  Soros yaptığı açıklamada, "Avrupa, Euro Bölgesi krizinin yıkıcı potansiyeli ile Sovyetler Birliği'nin çöküşüne benziyor. Avrupa'da yaşanan sosyal, ekonomik ve moral krizinin Avrupa Birliği'ni baltaladığını, Sovyetler Birliği'ne benzer bir dağılma süreci ortaya çıkardığını görebiliriz" diye konuştu.

  SİYASİ BÜTÜNLÜĞE ZARAR VERİYOR

  Milyarder yatırımcı Soros, Avrupalı liderlerin krizi kontrol altında tutmakta zorlanmaları sebebiyle, Avrupa Birliği’nin potansiyel olarak yıkılma tehlikesinin bulunduğunu ifade etti. Dünyaca ünlü yatırımcı Soros, Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada, borç krizinin Avrupa Birliği’nde özellikle siyasi bütünlüğe zarar verdiğini söyledi. Soros, borç krizinin Avrupa Birliği’ni potansiyel olarak yıkma gücü bulunduğunu da sözlerine ekledi.

  KRİZ HENÜZ SONLANMADI

  Soros, Danimarka ekonomi bakanıyla görüştü. Danimarka’da yayınlanan Politiken gazetesinde yaptığı görüşmede Soros, Euro krizinin kötüye gittiğini belirterek, “Kriz henüz sonlanmadı ve yanlış yolda ilerliyor” dedi.

  Euronun, AB’deki siyasi birliğe de zarar verdiğini savunan Soros, devam etmesi hâlinde, krizin AB’nin yıkımına neden olabileceğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir