Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.000
0.30%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Altını olanlara iyi haber

  Ünlü yatırımcı Jim Rogers uzun vadede olabileceklere dikkat çekti ve uyardı
  • 30.04.2012 - 11:18
  Altını olanlara iyi haber

  Altını olanlara iyi haber #1

  Ünlü yatırımcı Jim Rogers, uzun vadede altın trendinin yukarı yönlü olduğunu vurgulayarak, yatırımcıların altında hemen satışa geçmemesi gerektiğini söyledi.

  HEMEN ALIMA GEÇİN

  Yakın zamanda iyi bir alım fırsatı doğacağına dikkati çeken Rogers, altının onsunun bin 100 ila bin 200 dolara gerilemesi halinde yatırımcıların hemen alıma geçmesi önerisinde bulundu. Vatan'da yer alan habere göre Jim Rogers, altının bu yıl soluklanacağını tahmin ettiğini kaydetti.

  BOĞALARIN YANINDA YER ALIYOR

  FED'in politika hamlelerinin doları zayıflatması ve enflasyonist baskıları tetiklemesi, altını daha da cazip bir yatırım aracı haline getirdi. Avrupa'daki borç krizi de altının yükselişini destekledi. Rogers, FED'in ekonomiyi desteklemek için faiz oranlarını sıfıra yaklaştırması ve piyasaya trilyonlarca dolar enjekte etmesinden bu yana, altında boğaların yanında yer alıyor.

  Boğa Piyasası terimi gelecek hakkındaki iyimserliği belirtir. 'Boğa'lar, piyasanın yükseleceği beklentisi içindedirler. Bu düşünceye sahip kişiler, piyasa yükselmeden, ellerinde yeterli para bulunmasa bile bir yere borçlanıp, hisse senedi satın alır, daha sonra da yüksek fiyattan satarlar. Ekonomi uzmanlarının beklentileri de krizin etkilerinin devam etmesi durumunda altın fiyatlarının yükselmesi yönünde.

  ALTIN GEÇEN HAFTA DÜŞERKEN HİSSE SENETLERİ KAZANDI

  Geçtiğimiz haftayı hisse senetleri değer kazanarak, altın ise kayıpla tamamladı.

  Haftayı 60 bin puanın üzerinde kapatan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 Endeksi, hafta boyunca karışık bir seyir izledi.

  Haftalık bazda, Kapalıçarşı'da alınıp satılan 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 0,42 oranında, Cumhuriyet altınının satış fiyatı yüzde 0,47 oranında azaldı.

  Cuma günü kapanış itibariyle külçe altının gram satış fiyatı 94,10 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da 632,00 lira oldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir