Petrol
93.89
0.56%
Euro
18.2566
-0.58%
Dolar
18.5769
-0.27%
Altın
1.021
-0.34%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
376.534
-0.45%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C
  Bakan açıkladı: Akdeniz ve Karadeniz'de petrol aranacak

  Bakan açıkladı: Akdeniz ve Karadeniz'de petrol aranacak

  Enerji Bakanı Albayrak, Karadeniz ve Akdeniz'de daha detaylı doğalgaz ve petrol arama çalışmalarının yapılacağını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 14.03.2017 - 10:34

  Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ankara'da katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

  Hem Karadeniz'de hem de Akdeniz'de iki gemiyle nokta atışlarıyla doğalgaz ve petrol arama çalışmalarının yapılacağını belirten Bakan Albayrak, "Ne kadar ararsanız o kadar bulursunuz" dedi.

  Bakan açıkladı: Akdeniz ve Karadeniz de petrol aranacak #1

  Bakan açıkladı: Akdeniz ve Karadeniz'de petrol aranacak VİDEO

  NOKTA ATIŞI ARAMALAR

  Bakan Albayrak, şunları söyledi; "İki gemi hem Karadeniz, hem Akdeniz'de doğalgaz ve petrol arayacak. Nokta atışı arama, kuyu sondaj çalışmaları başlatacağız.

  UZUN YILLARDIR KONUŞULAN BAZI NETİCELER

  Ne kadar ararsanız o kadar bulursunuz. Bir de bakmışız ki uzun yıllardır konuşulan bazı neticeleri sunmayı Cenab-ı Allah nasip eder.

  Akdeniz'de de artık daha aktif arama yapacağız. Bugün gördüğüm resim ve manzara Türkiye'nin ne kadar önemli ve güçlü adımlarla ilerlediğini gösteriyor.

  Bakan açıkladı: Akdeniz ve Karadeniz de petrol aranacak #2

  "KRİTİK BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ"

  Türkiye kritik bir dönemden geçiyor. Gelişmeler 80 milyon vatandaşımızı, Avrupa ve dünyanın birçok yerindeki vatandaşımızı yaşananlar etkiliyor. ama artık şaşırmıyoruz. Son yaşadıklarımız Türkiye'nn üzerinde ne kadar farklı oyunlar oynandığını bize gösterdi. Türkiye bu kadar badirelerle karşı karşıya kaldığı bir durumda hala göremeyenler varsa onlarla çok fazla mesai harcamamalıyız. Bugünkü manzara Türkiye'nin hedeflerine ne kadar güçlü bir şekilde yürüdüğünü gösteriyor.

  AVRUPA'DA YAŞANANLAR KABUL EDİLEMEZ

  Dost bilidiğimiz, uzun yıllardır ilişkimizin olduğu ülkelerle bile bu yaşananlar önemli bir resmi ortaya koyuyor. Bugün Avrupa'da yaşananlar kabul edilebilir bir şey değil. Bütün dünyanın gözü önünde bir utanç tablosu ortaya koyacaksınız. Bunun çok net bir açıkllaması var: İslamofobi bu seçimlerden sonra iktidara geliyor diyemez. İslamofobi bugün iktidardadır. Kimse ksuura bakmasın Türkiye'nin üst düzey bir bakanı o ülkedeki kendi toprağına girmek isteyecek ama siz her türlü demokrasiyi ayaklar altına alacaksınız bunu kendinize göre deli saçması şeylerle açıklamaya çalışacaksınız. Bu durumu aklı selim siyasetçileri varsa onları aklı selim açıklamalara davet ediyoruz.

  Bakan açıkladı: Akdeniz ve Karadeniz de petrol aranacak #3

  "BU ŞEKİLDE YOL ALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

  Bu şekilde yol almamız mümkün değil. Hala sadece kendilerine yonttukları sürece demokrasiyi yol almamız mümkün değil. Siyasi olarakta AB'den bahsetmek soru işaretiyle bizi karşı karşıya bırakıyor. Birileri istesede istemesede Türkiye yoluna devam ediyor."


  Görüş Bildir