Euro
10.2999
-0.09%
Dolar
8.7644
0.03%
Altın
493.5
0.53%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
388.469
1.90%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C
  Bakan Nihat Zeybekçi kriz senaryosu yazanlara kızdı

  Bakan Nihat Zeybekçi kriz senaryosu yazanlara kızdı

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, son gelişmeleri değerlendirirken kriz senaryosu yazanlara beddua etti.
  • AA
  • 23.08.2015 - 04:04

  bakan

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ekonomide kriz çıkmasını gerektirecek bir durum olmamasına rağmen bir kesimin sürekli kriz beklentisi içinde olduğunu belirterek, "İlla 'kriz çıkacak' diyor. Hay krizlerde kalasın sen e mi! Kendi kendine krizde kalasın da kefen parası bulamayasın inşallah" dedi.

  Bakan kriz senaryosu yazanlara kızdı

  CHP VE MHP'NİN KOALİSYON TAVRI

  Zeybekci, AK Parti İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, koalisyon görüşmeleri sırasında CHP ve MHP'nin olumsuz tavır içinde olduğunu, "restorasyon hükümeti" önerisiyle gelen CHP'nin kendilerini "saf yerine" koyduğunu, MHP'nin ise sunulan tüm alternatifleri reddettiğini anlattı.

  "CHP KRİZ OLSUN DİYE DUA EDİYOR"

  CHP'nin iktidara gelmek için çalışmadığını, AK Parti'yi kendi seviyesine çekmek için çaba gösterdiğini kaydeden Zeybekci, "CHP'nin mantığının tek bir açıklaması vardır; diğerinin başarısız olması. Kendisinin başarılı olmasıyla ilgili tek bir hedefleri yok. Hele son dönemde bedduacılarla bir araya geldiler. 'Türkiye harap olsun, terörle darmadağın olsun, ekonomik krizlerde kalsın inşallah' diye sürüne sürüne dua ediyor. Duaları şu Türkiye tekrar eskisi gibi olsun" diye konuştu.

  "KRİZ ÇIKMASI İÇİN TEK BİR GEREKÇE SÖYLE"

  Türkiye'de kriz çıkması için tek bir gerekçenin bulunmadığını, cari açık, bütçe açığı, kamu ve özel sektör borcu, Merkez Bankası rezervleri gibi verilerin dünyanın en iyileri arasında yer aldığını, buna rağmen bazı kesimlerin ülkeyi yeniden IMF'ye muhtaç olduğu günlere döndürmek için çaba gösterdiğini vurgulayan Zeybekci, "Niye kriz çıkacak söyle bana. Kriz tellalları var ya, gazetelerde televizyonlarda gerine gerine konuşanlara soruyorum, kriz çıkması için bir tek gerekçe söyleyin bana. Ben sana çıkmayacağıyla ilgili söylüyorum. İlla 'kriz çıkacak' diyor. Hay krizlerde kalasın sen e mi! Kendi kendine krizde kalasın da kefen parası bulamayasın inşallah. Ne kastın var bu ülkeye, millete, devlete, eline ne geçecek?" şeklinde konuştu.

  "MORALSİZLİĞE DÜŞMEYİN"

  1 Kasım seçimleri için AK Parti teşkilatının yeni kurulmuş bir parti gibi çalışmaya başlaması, kapı kapı dolaşarak kendisini baştan anlatması gerektiğini belirten Zeybekci, salondan bir katılımcının "fabrika ayarlarımıza dönmemiz gerekiyor" demesi üzerine, şöyle konuştu:

  "Fabrika ayarlarımızdan hiç ayrılmamıştık. Fabrika ayarlarımız hep denkti. Ama sanki üzerimizde hafif bir rehavet toprağı olmuş olabilir, onu şöyle bir üfleyeceğiz, sonbahar yağmurlarıyla yıkayacağız. Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Bugün yaşananlardan sakın ola ki moralsizliğe düşmeyin."

  "BU MİLLETİ KANDIRMAYIN"

  Bakan Nihat Zeybekci, dün İzmir'de bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ilişkin de şunları söyledi:

  "Bugün gelmiş, 'inşallah İzmir'e geldiğinde ders alır' diyeceğim ama almadı. Bundan önce de almadı. Bundan önce geldi, kandırdı. Şimdi gelmiş 'barış yürüyüşü, barış diyalogları, barış görüşmeleri... Bir kere ağzının kenarından 'o lanet olasıca silahı bırak' de bir kere 'bu memlekette kardeş kanı dökülmesin' de. Samimiyetle bunu söyle. Bir kere PKK denen hain örgüte, katil de, terör örgütü de. Öyle bir şey de ki bu ülkenin insanları 'hah şimdi oldu' desin. Kıvırma, bir kere samimiyetini göster. Bu hain ahtapotun en vahşi kolu olan PKK'yı güvercin şekline boyayıp da bu millete pazarlayanlara da diyorum ki 'ne olur bu milleti kandırmayın'."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir