Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.040
-1.03%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Bakandan emekliye yılbaşı müjdesi

  Bakan Çelik, binlerce emeklinin beklediği müjdeli haberi verdi.
  • 09.11.2012 - 18:21
  Bakandan emekliye yılbaşı müjdesi

  Bakandan emekliye yılbaşı müjdesi #1

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, binlerce emeklinin merakla beklediği İntibak Yasası'nın yılbaşından itibaren uygulamaya geçeceğini söyledi.

  "ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİK"

  Bakan Çelik, Maltepe Sosyal Güvenlik Merkezi'nin açılışına katıldı. İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu ve SGK Başkanı Fatih Acar'ın da katıldığı açılışta konuşan Bakan Çelik, "Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor. Dünyadaki değişime ayak uydurmak adına Türkiye önemli mesafeler kat ediyor" dedi.

  "MAĞDURİYETİ KISA ZAMANDA ORTADAN KALDIRACAĞIZ"

  Sosyal Güvenlik Merkezlerinin açılmasının, hizmetin vatandaşın ayağına gelmesi anlamına geldiğini ifade eden Çelik, binlerce emeklinin beklediği İntibak Yasası'nın yılbaşı itibariyle uygulamaya geçirileceğini ifade ederek, "2000 yılından önce emekli olan vatandaşlarımız, yaklaşık 2 milyon emeklimiz için intibak haksızlığının giderildiği bir düzenlemeyi bakanlık olarak hayata geçireceğiz. Taşeron işçiler dediğimiz alt işverenlerin yanında çalışanlarımızın hak kayıplarının bulunduğu tabloyu ortadan kaldırmak için de taraflarla yoğun bir çalışma yaptık. İnşallah bu mağduriyetlerini de kısa zamanda ortadan kaldıracağız" dedi.

  Bakan Çelik, konuşmasının ardından katılımcılarla birlikte açılışı gerçekleştirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir