Petrol
98.15
-1.46%
Euro
18.4613
-0.38%
Dolar
17.9566
0.10%
Altın
1.033
0.06%
Borsa
2892
0.83%
Bitcoin
429.151
-3.41%
28ºC
İstanbul
Çok bulutlu 28 C
  Başbakan Davutoğlu'ndan 3. tüp geçit açıklaması

  Başbakan Davutoğlu'ndan 3. tüp geçit açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul Kongre Merkezi'ndeki İstanbul Mega Proje Tanıtımı Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 27.02.2015 - 11:09

  davutoglu

  Başbakan Davutoğlu, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki İstanbul Mega Proje Tanıtımı Toplantısı'nda konuştu.

  3. tüp geçit projesi hakkında açıklamalarda bulunan Davutoğlu "Bugün inşallah size müjdelediğimiz 3 katlı büyük İstanbul projesi sembolik anlam da taşıyor. 3 kat demek 3 imparatorluk demek. Yükselen, küresel güç Türkiye döneminde İstanbul, 4. parlak dönemini yaşayacak ve yer kürenin başkenti olacak." dedi.

  Başbakan Davutoğlu'ndan 3. tüp geçit açıklaması İZLE

  "İSTANBUL'A SELAM OLSUN"

  "Ecdadımızın bizlere en büyük mirası olan aziz İstanbul'a selam olsun. Ölmeye değil aziz İstanbul'u yaşatmaya gelecek nesillere sunmaya geldik. Bugün tarihi bir günde tarih bir proje için İstanbul'un huzurundayız.

  Başbakan Davutoğlu ndan 3. tüp geçit açıklaması #2

  İstanbul iddialı milletlerin elinde yükselir ve milletleri yükseltir. Geçmişte imparatorluk bugün küresel güç. İstanbul kendisine saygı gösterene bütün dünyanın saygı göstermesine vesile olur. İşte biz İstanbul'a böyle bakıyoruz.

  İstanbul'a 3. tüp geçit projesi tanıtım filmi İZLE

  "CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  90'lı yıllarda İstanbul çöp tepeleriyle hava kirliliğiyle anılır hale gelmişti. İnsanların sokağa çıkarken bir çok kez düşündüğü ve tedbir aldığı hale gelmişti. İstanbul kendi tarihiyle neredeyse yabancılaşmıştı. Bugün AK Parti diye andığımız o tarihi bilinçle birlikte İstanbul tekrar edilgen olmaktan çıktı ve kendi öz haline döndü. Cumhurbaşkanımıza bir kez daha bu güzel hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyorum.

  20 senede önce İstanbul'un sıkıntıları tek tek çözüldü. Süleymaniye'nin yapılması gibi İstanbul'da artık dünyanın en büyük projelerini gerçekleştiriyoruz. Artık dünya İstanbul'u izleyecek, artık dünya Türkiye'ye gıpta ile bakacak.

  YHT ile 25 Temmuz 2015'te İstanbul ile Ankara birleşti. Ve şimdi 3. köprü ve 3. havalimanı çalışmaları devam ediyor. Dünyada her yere gittiğimizde şimdi bize 3. havalimanını soruyorlar. Bu havalimanı 29 Ekim 2017'de devreye girecek. Dünyanın en büyük havalimanı İstanbul'da olacak. İstanbul'a doğru uçan her kuş, İstanbul'a doğru uçan her uçak ve her insan İstanbul'un nimetinden yararlanacak. İşte bu aşkla çalışıyoruz.

  SEMBOLİK ÖNEM DE TAŞIYOR

  Ulaşım başkenti İstanbul olacak. Bugün inşallah size müjdelediğimiz 3 katlı büyük İstanbul projesi sembolik anlam da taşıyor. 3 kat demek 3 imparatorluk demek. Yükselen, küresel güç Türkiye döneminde İstanbul, 4. parlak dönemini yaşayacak ve yer kürenin başkenti olacak.  Bugün müjdelediğimiz 3 katlı mega tünel projesi, 2 karayolu 1 metro yoluyla boğazın altından 6.5 km. geçecek.

  5 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

  İstanbullular trafikten çok çekti. Bu mega proje ile İstanbul'daki bütün akslar bir birine bağlanıyor. Zaman tasarrufu en iyi şekilde değerlendirilecek. İncirli'den Söğütlüçeşme'ye 40 dakikada geçilecek. Güvenliği en ince detayına kadar düşünüldü. 3 kat arasında geçişkenlikler olacak. Her 500 metrede bir duraklama alanları olacak. Bu proje ayrıca çevreci de bir proje. Proje 5 yıl içinde tamamlanacak. 7 Haziran seçimlerinden önce ihale işlemleri tamamlanacak."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir