Petrol
111.55
0.06%
Euro
17.4957
0.10%
Dolar
16.764
0.06%
Altın
974.26
-0.18%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.630
-0.04%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Çukurova Kalkınma Ajansı'ndan KOBİ'lere 1.5 milyon liralık teknik destek

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Adana ve Mersin illerini kapsayan Çukurova Bölgesi’nde faaliyetlerini yürüten Çukurova Kalkınma Ajansı KOBİ’lere yönelik teknik destek programı uyguladı.
  • İHA
  • 23.02.2021 - 11:26
  • Güncelleme : 23.02.2021 - 11:30
  Çukurova Kalkınma Ajansı'ndan KOBİ'lere 1.5 milyon liralık teknik destek

  Çukurova Kalkınma Ajansı’nın (ÇKA) 1 milyon 500 bin lira bütçe ayırdığı “2020 yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı” kapsamında, dijital dönüşüm, yalın üretim ve verimlilik öncelik alanlarında proje sunan 28 KOBİ projesi, destek almaya hak kazandı.

  Ajans, destek almaya hak kazanan firmalar için bölgedeki işletmelerin verimliliklerini ve yenilik kapasitelerini arttırmak amacıyla Adana ve Mersin illerinde kurulan Model Fabrika ve Yenilik Merkezlerinden hizmet alıyor.

  PROJELERE MALİ VE TEKNİK DESTEK

  ÇKA Genel Sekreteri Savaş Ülger, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ajansımız Adana ve Mersin illerinin oluşturduğu TR62 Düzey 2 olarak adlandırılan Çukurova Bölgesi'nin ekonomik ve sosyal potansiyelini ortaya koyan, bölgede üretim, istihdam ve ihracatın artırılmasına yönelik faaliyetler yürütmektedir. Yerel potansiyeli harekete geçirmeyi amaçlayan ajansımız, ulusal kalkınma öncelikleri çerçevesinde hazırladığı bölge planlarında belirlenen stratejik amaçlara yönelik geliştirilen sonuç odaklı programlar çerçevesinde, yerel paydaşlarca hazırlanan projelere mali ve teknik destek sağlamaktadır." dedi.

  Ajans olarak, 2020 yılından itibaren faaliyetlerini, üç yıllık bir perspektifle, ulusal ve bölgesel plan ve öncelikler temel alınarak oluşturulan “İmalat Sanayinde Kurumsallaşma, Yenilik ve Verimlilik Sonuç Odaklı Programı”, “Girişimciliğin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı” ve “Turizmde Destinasyon Yönetimi Sonuç Odaklı Programı” olmak üzere üç program üzerinden yürüttüklerini belirten Ülger, şunları kaydetti:

  Çukurova Kalkınma Ajansı ndan KOBİ lere 1.5 milyon liralık teknik destek #1

  HEDEF BÖLGESEL REKABET GÜCÜ VE İHRACATIN ARTIRILMASI

  "2020 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı, 'İmalat Sanayinde Kurumsallaşma, Yenilik ve Verimlilik Sonuç Odaklı Programı' kapsamında tasarlanmıştır. Bu programın hedefi, Çukurova Bölgesi'nde rekabet gücü yüksek öncelikli imalat sanayi sektörlerinde Ar-Ge, yenilik, verimlilik ve dijital dönüşümün sağlanmasına yönelik ara yüzlerin oluşturulması ve desteklenmesi yoluyla bölgesel ekosistemin güçlendirilmesi, küçük ve orta ölçekli işletmeler düzeyinde katma değerli ve yenilikçi üretim kapasitesinin yükseltilmesi suretiyle bölgesel rekabet gücü ve ihracatın artırılmasıdır.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir