Euro
9.7845
0.16%
Dolar
8.1074
0%
Altın
464.44
0.13%
Borsa
1.365
0%
Bitcoin
456.629
2.73%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan 23. MÜSİAD Genel Kurulu'nda

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 23. MÜSİAD Genel Kurulu'nda

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23. MÜSİAD Genel Kurulu'nda işadamlarına hitap etti.
  • Haber Merkezi
  • 25.04.2015 - 14:15

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 23. MÜSİAD Genel Kurulu nda #1

  Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel seçimler için çoğu partiden gelen vaatler için "Seçim sürecinde bu şekilde ortaya saçılan vaatleri, nasıl olsa iktidara gelemeyeceğini bilenlerin sorumsuzluklarının ürünleri olarak görüyorum. Sırtlarında yumurta küfesi olmadığı için akıllarına düşeni, ağızlarına geleni vaat diye ifade ediyorlar." dedi.

  Erdoğan: İktidar olamayız diye her şeyi vaat ediyorlar İZLE

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "ŞİMDİ BOL KESEDEN ATIYOR"

  "Ortaya çılan zenginlikten tüm milletimizin faydalanmasını sağladık. 2002 yılında asgari ücret 184 liraydı oysa bu rakam Ocak ayında 849 lira oldu.  Hatırlayın SGK'nın başında o zamanlar kim vardı? Şimdi bol keseden atıyor.

  Şu anda bir panayır yeri açıldı. Bir verecekse beş vereceğim diyenler var geçmişte böyle değildi.  Benim cumhurun başkanı olarak gördüklerimi söyleme görevim var.  Benim tarafsızlığım bunları söylememi gerektirir. Ortada bir cinayet var. Bunu söylemeliyim.

  PAZARLIKLARIN KAYITLARI ELİMİZDE

  Türkiye yılda en az 6-7 büyüme sağlayacak potansiyele sahiptir. -Bu ülke sermayenin yönettiği bir ülke olmayacak. Bu ülke milli egemenliğin hakim olduğu bir ülke olacak.

  17-25 Aralık darbe girişimini paralellerle birlikte yürüttüler. Muz cumhuriyetlerindeki pazarlıkların kayıtları elimizde.

  FAİZ LOBİSİNİN NASIL ÇALIŞTIĞINI ANLATTIK

  Gezi olaylarında faiz lobilerine nasıl çalışıldığı hep anlattık. Faiz lobileri şuan o malum kurumların içinde var mı var. Bunlara hizmet edenler kim olursa olsun ben onlara iyi gözle bakmıyorum.  Hangi mantıkla faizi arttıralım diye bu işin peşinden koşuyorlar. Faiz hiçbir zaman benim ülkemin yararına olmamıştır, olmayacaktır.

  KATİLİNE AŞIK KURBANLAR

  ABD bu işi bilmiyor mu? Bu ülkede yatırım olur mu ben soruyorum size?  DAVOS'a son gidişimde hani malum bir IMF başkanı vardı ya onunla bir görüşmemiz oldu. "Bize mali destek verecekseniz verin ülkemizi yönetmesini biz biliriz" dedim. Bu sözler onların işlerine gelmedi.

  Gezi olaylarını ve 17-25 Aralık darbe girişimini kutsayanlar katiline aşık kurbanlar gibidir. Gezi olaylarının dışarıda da bağlantıları var.

  BEN TÜM PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİM

  Demir Bank ve Tariş Bank'ta bu kurumun başkanının dosyası kabarıktır. El ele dolaşan her maşa gibi bunları da bir kenara atacaklar.  Türkiye'yi ne yaparlarsa yapsınlar 2023 hedeflerinden alıkoyamayacaklar.

  Muhalefet partileri millete ne vaat ediyor. Baktığımda hiç iç açıcı değil. Ben tüm partilere eşit mesafedeyim ama buraya da gökten zembille inmedim. Cumhurbaşkanı olduktan sonra sorumluluğum daha da arttı.

  "NASIL OLSA İKTİDAR OLAMAYACAĞIM VAATLERİ"

  Seçim sürecinde bu şekilde ortaya saçılan vaatleri, nasıl olsa iktidara gelemeyeceğini bilenlerin sorumsuzluklarının ürünleri olarak görüyorum. Sırtlarında yumurta küfesi olmadığı için akıllarına düşeni, ağızlarına geleni vaat diye ifade ediyorlar.

  Birisi çıkıyor bakıyorsunuz '1500' diyor. Birisi çıkıyor bakıyorsunuz '1600' diyor. Birisi çıkıyor diyor ki '5 bin.' Eğer bu vaatlere oy verilecekse herhalde 5 bine oy vermek lazım. Böyle bir şeyin olması mümkün mü?

  Yıllarca bizim sosyal politikalarımızı eleştirdiler, makarna kömür dağıtıyorlar diye. Bunlar halkımızı bidon kafalı göbeğini kaşıyan adam demediler mi? Bu millet için ne yaptılar? Unutmayın ki bu ülke sağlıkta uluslararası bir reform gerçekleştirmiştir.

  Rahmetli Savaş Ay bir program yapmıştı. O programda hastane odalarını gösteriyor. Hastane denince akla ne gelir? Hijyen gelir. Burada hijyen diye bir şey yok.

  28 ŞUBAT'TAKİLERİ KİMSE HAYIRLA YAD ETMİYOR

  Orta öğretimdeki meslek lisesi ağırlığını yüzde 54'e kadar çıkardık. Batıda bu rakam yüzde 65-70 seviyesinde.

  Milletimizin imam-hatip okullarına olan arzunu gördüler. Ve bunun önüne geçmeye çalışıyor. Bu okullar yarın yine ayakta olacak. Ama bu okulların kapısına kilit vurulmasına asla izin vermeyeceğiz.

  28 Şubat'takileri kimse hayırla yad etmiyor. Ama milletimizin bu okullara ilgisi ortada. Bu okulların kapısına kilit vurmayı proje diye getirenlere asla izin verilmeyecek.  İmam hatipler bu milletin bağrında filizlenmiş kurumlardır.

  ERMENİ İDDİALARI

  Ağızların hiç düşürmedikleri özgürlükleri sadece kendisi için kullalananları samimiyete davet ediyorum. Ermeni iddialarına destek vererek kinin nefretin tarafında yer aldılar. Ne yazık Kİ ABD de başka ifadelerle bu cephede yer aldı. Biz diyoruz ki bu işi tarihçilere bırakın. Ermeni iddialarına destek veren ülkeleri önce kendi tarihlerindeki lekeleri birbir temizlemeye davet ediyorum.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir