Euro
9.6756
0.72%
Dolar
8.0742
0.84%
Altın
458.85
1%
Borsa
1.409
0.09%
Bitcoin
493.251
-2.71%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 12 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ATO tanıtım programı konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da Türkiye Tarım ve Kırsal Kalkınma Hamlesi Proje Uygulamaları Tanıtım Programı'nda konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 29.04.2015 - 11:43
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ATO tanıtım programı konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın ATO tanıtım programı konuşması #1

  ATO Congresium'da Türkiye Tarım ve Kırsal Kalkınma Hamlesi Proje Uygulamaları Tanıtım Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi bölmeye çalışanlara izin vermeyeceklerini söyledi.

  "Toprağın hafızası, insanınkinden daha güçlüdür" diyen Erdoğan, toprağın kendisine hizmet edeni de ihanet edeni de unutmayacağını sözlerine ekledi:

  "BU TOPRAK NE HİZMETİ UNUTUR NE İHANETİ"

  "Burası topraktır ama mübarek bir topraktır. Bin yıldır bu topraklar üzerinde yaşayan insanları bölmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğiz. Milletten topladıkları paralarla, yurt dışındaki sırça köşklerinde oturarak Türkiye'yi hançerlemelerine asla izin vermeyeceğiz. Türkiye'yi Avrupa parlamentolarında, ABD'de arkasından vurma gayreti içerisinde olanlara göz yummayacağız.

  Bu millet kendi kaderini kendi iradesiyle belirleyen bir millettir. Toprağın hafızası, coğrafyanın hafızası insanınkinden daha güçlüdür. Kendisine hizmet edeni ödüllendiren bu topraklar, kendisini satanın cezasını da mutlaka verir. Bu ülkenin geleceğinin önüne set çekmek isteyenlerle bu millete tuzak kurandan da bu coğrafya hakkını söke söke alır."

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  Erdoğan: Vatanımızı bölmek isteyenlere izin vermeyeceğiz VİDEO

  ASLOLAN İCRAATTIR

  Dayanak noktamız hep tarım ve hayvancılık oldu. Milletimiz bugün hala dimdik ayaktaysa bunu sizin babalarınızın, dedelerinizin dört elle sarılarak sürdürdüğü tarım ve hayvancılık sektörüne borçluyuz.

  Vatandaşları 12 yıl öncesine götürmek suretiyle muhasebe yapmaya davet ediyorum. Laf kolay yaparsınız ama aslolan icraattır.

  MAZOT DESTEĞİNİ BİZ BAŞLATTIK

  2003 yılında ilk defa biz başlattık. Bizden önce mazot desteği diye bir şey söz konusu değildi.

  Bugün bazıları çıkmış mazot üzerinden çiftçilerimize selam vermeye çalışıyor. Bunu başlatan biziz, biz bunun istismarını yapmadık, uyguladık. Bu hak gaspıdır, istismardır. Gübre desteğini de biz hayata geçirdik.

  FAİZLER NEREDEN NEREYE GELDİ

  Çiftçilerimize Ziraat Bankası'nın verdiği kredinin faizi yüzde 59'du. Bugün çiftçimiz yüzde 0 ile 0,25 arasındaki bir faizle kredi kullanabiliyor. Traktörü olmayan, biçer döveri olmayan çiftçi kalmadı.

  Tarım topraklarının miras yolu ile bölünmesini engelledik.

  TOHUM ÜRETİMİ BAŞLI BAŞINA BAŞARI HİKAYESİDİR

  Hedefimiz 2023 yılına kadar 14 milyon hektar araziyi toplulaştırmak. Burası var ya burası çok önemli. İsrail'den tohum gelsin iş görelim.

  Tohumda geldiğimiz nokta başlı başına bir başarı hikayesidir. Yıllık tohum üretimi 776 bin tona çıkarıldı. Tohumda gelinen nokta bir başarı hikayesidir. 2002 yılında 83 milyon olan hayvancılık desteği şimdi 3 milyar liraya kadar yükseldi.

  Tarımsal üretimde Türkiye, dünyada yedinci sırada Avrupa'da ikinci sıradadır. Bu bir aşk ve dert meselesidir. Sizler gibi toprağa aşkı olan kardeşlerimizle buralara geldik. Yeter mi? Yetmez. Daha çok yapacağız.

  BENİM SADIK YARİM KARA TOPRAKTIR

  Ne diyor Aşık Veysel, "Dost dost diye nicesine sarıldım/ Benim sâdık yârim kara topraktır/ Beyhude dolandım boşa yoruldum/ Benim sâdık yârim kara topraktır."

  Bu topraklar bize aynı zamanda yurt oluyor, vatan oluyor. Vatansız insan köksüz insandır. Köksüz insan da nereye gideceği, nereye varacağı belli olmayan bir varlığa dönüşür.

  VATANIMIZIN KİRLETİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

  Türkiye bizim vatanımız. Vatanımızın hiçbir hain ve örgüt tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz.

  Ne diyor Mehmet Akif, "Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı! Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı. Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı."

  TÜRKİYE'Yİ HANÇERLEYEMEZLER

  Burası topraktır ama mübarek bir topraktır. Bin yıldır bu topraklar üzerinde yaşayan insanları bölmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğiz.

  Milletten topladıkları paralarla, yurt dışındaki sırça köşklerinde oturarak Türkiye'yi hançerlemelerine asla izin vermeyeceğiz.

  Türkiye'yi Avrupa parlamentolarında, ABD'de arkasından vurma gayreti içerisinde olanlara göz yummayacağız.

  MÜCADELE EDECEĞİZ

  Türkiye çok kritik bir dönemde. Bölücü terörden paralel ihanet çetesine kadar pek çok tehditle karşı karşıyayız. Türkiye'nin bölgesindeki kardeşleriyle kucaklaşmasından rahatsız olanlar çevremizi ateş çemberiyle kuşattı. Bunların arkasında kimlerin olduğunu biliyoruz. Ama şunu da biliyoruz. Allah'tan başka galip yoktur. Bütün hesapların üzerinde bir hesap vardır.

  Biz çalışacağız, mücadele edeceğiz. Durmadan, duraksamadan doğru bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir