Petrol
112.66
0.55%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.056
1.77%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Doğalgaz bağlantısı bulunan adrese ikinci defa bağlantı bedeli yok

  Yeni getirilen karara göre doğalgaz bağlantısı yapılan adres için abone daha önce bağlantı bedeli ödemişse bu tutar tekrar tahsil edilmeyecek.
  • 14.05.2022 - 10:15
  Doğalgaz bağlantısı bulunan adrese ikinci defa bağlantı bedeli yok

  Yeni alınan bir karara göre, doğalgazda abone bağlantı bedeli, bağlantı anlaşmasının yapılması sırasında sadece bir defaya mahsus olmak üzere tahsil edilecek.

  Servis hattı kurulmuşsa bağlantı iadesi yok

  Doğalgaz bağlantısı bir kez kurulup da servis hattının imalatına başlandıktan sonra bu bedelin iadesi yapılamayacak. Servis hattının yapımına başlanmamışsa talep sahibinin başvurusuyla 5 iş günü içinde abone bağlantı bedeli iade edilecek.

  Karar, Resmi Gazete'de yayınlandı

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.

  İkinci kez bağlantı bedeli alınmayacak

  Aynı adresle ilgili daha önce bağlantı bedeli tahsil edilmişse bu bedel tekrar alınamayacak.

  Kredi kartına üç taksit

  Abone bağlantı bedelini taksitler halinde ödemeyi talep eden müşterilere, kredi kartına en az 3 eşit taksit yapılacak.

  İç tesisatların projelendirilmesi ve yapımı, bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcileri tarafından sertifika sahiplerine yaptırılabilecek.

  Doğalgaz bağlantısı bulunan adrese ikinci defa bağlantı bedeli yok #1

  Sayaç bedeli

  Dağıtım şirketi, alacaklarını garanti altına alabilmek amacıyla mekanik sayaç kullanan abonelerden, abonelerin tercihlerine göre nakit veya kredi kartına, peşin ya da taksitli olarak bir defaya mahsus olmak üzere güvence bedeli tahsil edebilecek ancak ön ödemeli sayaç kullanan abonelerden güvence bedeli alınmayacak.

  Ayrıca, herhangi bir gerekçeyle abonelik sırasında güvence bedeli alınmamışsa daha sonra aynı adres için yeni sözleşme yapılana kadar bu bedel talep edilemeyecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir