Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
139.491
5.77%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  European Business Award'da 19 dev Türk firması

  European Business Award yarışmasında Türkiye'yi 19 dev Türk firması temsil edecek..
  • 28.12.2012 - 14:13
  European Business Award'da 19 dev Türk firması

  European Business Award da 19 dev Türk firması #1

  Avrupa'nın en prestijli ödüllerinden Londra merkezli European Business Award yarışmasında Türkiye'yi aralarında Türk Telekom'un da bulunduğu 19 dev Türk firması temsil edecek.

  Avrupa ekonomisinin güç ve prestij kaybettiği 2012 yılında Türkiye, gerek ekonomik istikrarı gerekse büyük başarılar yaratan firmaları ile tüm dünyanın ilgisini çekiyor.

  İŞ DÜNYASININ OSCAR'I

  İş dünyasının Oscar'ı olarak kabul edilen ve Avrupa'nın en prestijli ödüllerinden olan Londra merkezli European Business Award yani Avrupa İş Ödülleri yarışmasında bu dönem Avrupa Birliği Ülkeleri dışından yalnızca Türkiye davet edildi.

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından Ülke Şampiyonu olarak açıklanan ve Türkiye'yi European Business Award'da temsil etmeye hak kazanan firmalar gerçekleştirilen ödül töreni ile duyuruldu.

  145 MİLYAR DOLAR İHRACAT HACMİ

  Bakan Yazıcı yaptığı konuşmada; "Türkiye'nin ekonomik istikrarında ve büyümesinde özel sektörün yapmış olduğu büyük yatırımların ve başarılı yönetimlerin payı tartışılmaz. Ülkemiz geldiği noktada aralık ayı itibariyle 145 milyar dolar ihracat hacmine ulaşmış durumda. Bu başarının yakalanmasını sağlayan bu dev firmalarımızı ve değerli yönetilerini tebrik ediyorum" diye konuştu.

  TÜRK TELEKOM ÖNE ÇIKAN MARKA

  Ülke şampiyonu olarak European Business Award'da Türkiye'yi temsil edecek olan firmalar arasında özelleştirme öncesi atıl bir kurum olan, ancak bugün gelinen noktada hayata geçirdiği teknolojik hizmetler ve yatırımlarla Türkiye'nin en değerli firmalarından biri konumuna gelen Türk Telekom öne çıkıyor.

  European Business Award'a katılacak diğer firmalar ise şunlar;

  TAV Havalimanları – OPET – TEB – Bilkom – Avea – Defacto - Rixos Otelleri – Yıldırım Holding – Mey İçki – Teknodrom – Summa İnternational – Arvento – Anıl Kağıtçılık - DHL Ekspress – Erkunt Sanayi - Cardtek – Pozitron ve Bonny Food

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir