Euro
10.1645
0.47%
Dolar
8.6621
0.4%
Altın
493.27
0.21%
Borsa
1.387
0.1%
Bitcoin
364.370
-3.14%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Evlenen memura maddi yardım talebi

  Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen'in yaptığı 3 bin 946 TL evlenme yardımı ödeneği önerisi, memurları heyecanlandırdı.
  • İHA
  • 07.08.2015 - 20:35
  Evlenen memura maddi yardım talebi

  memur

  Toplu sözleşme görüşmelerinde dikkat çeken sosyal talepler, kamu çalışanlarını heyecanlandırıyor.  Nisan ayında kabul edilen torba yasa ile yürürlüğe giren çeyiz yardımının ardından kamu çalışanları için atağa geçen Memur-Sen, kamu çalışanlarına evlenme yardımı ödeneğini toplu sözleşme masasına taşıdı.

  3 BİN 946 LİRA EVLENME YARDIMI TALEBİ

  Aile yardımı, doğum yardımı, kreş yardımı ödeneklerinin artırılmasını teklif eden Memur-Sen’in önerileri arasında kendisi veya çocukları evlenecek memurları en çok heyecanlandıran talep ise evlenme yardımı ödeneği oldu.Toplu sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarını temsil eden Memur-Sen’in talepleri arasında yer alan evlenme yardımı ödeneği için 3 bin 946 TL talep ediliyor.

  Evlenen memura maddi yardım talebi #2

  "HÜKÜMET OLUMLU BAKIYOR VE DESTEKLİYORUZ"

  Aile kurumunun oluşturulmasında ilk adıma yönelik devlet desteğinin önemine dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, şunları söyledi:

  "Hükümetin çeyiz yardımı düzenlemesi ile evlenecek gençlere yönelik politikalarını olumlu buluyor ve destekliyoruz. Hükümetin bu yaklaşımı nedeniyle kamu çalışanlarının kendileri ve çocukları için sunduğumuz teklifi de kabul edeceğini düşünüyoruz. Teklifimiz kabul edilirse evlenecek kamu çalışanlarına en yüksek devlet memuru aylığının beş katı yani bugün için 3 bin 946 TL ödenecek. Çocuklarının evlilikleri halinde memura ödenmesini istediğimiz miktar ise bugün için bin 578 TL olan en yüksek devlet memuru aylığının iki katı tutarında olacak”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir