Euro
9.5072
-0.18%
Dolar
7.9985
-0.09%
Altın
464.87
-0.07%
Borsa
1.321
0.51%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C

  Faruk Çelik binlerce çalışana müjdeyi verdi

  Bakan Faruk Çelik'ten sözleşmeli belediye personeline kadro müjdesi geldi.
  • 17.12.2012 - 12:18
  Faruk Çelik binlerce çalışana müjdeyi verdi

  Faruk Çelik binlerce çalışana müjdeyi verdi #1

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sözleşmeli belediye personelini bu yasama döneminde kadroya alacaklarını söyledi. Bir önceki seçimlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın yerel yönetimlerdeki sözleşmeli personelin kadroya alınacağıyla ilgili bir vaadi olduğunu hatırlatan Çelik, bu vaadin yerine getirileceğini kaydetti.

  "HİÇBİR SÖZÜMÜZ YERDE KALMAMIŞTIR"

  Bakan Çelik, "O dönemde 200 bin sözleşmeli perSonel kadroya alınmış. Fakat, yerel yönetimlerdeki personel alınmadığı için bununla ilgili bir talep bize iletildi, Başbakanımıza aktardık. Böyle bir sözünün olduğunu kendilerine ifade ettik. O da 'Bizim hiçbir sözümüz yerde kalmamıştır ' dedi. Yerel yönetimlerdeki sözleşmeli personelin kadroya alınmasıyla ilgili çalışmalarımızı şu anda sürdürüyoruz. Bu dönem içerisinde, yani bu yasama yılı içerisinde ya başında ya Sonunda Sonuna kadar mutlaka bu sorunu çözeceğiz. Onla ilgili yasal düzenleme hazır. Genelde sözleşmelilerle ilgili bir talep var. Sözleşmeli dediğiniz zaman şu anda bizim sistemimizde 156 bin sözleşmeli personel var. Bunlarla ilgili bazılarının talepleri, bazılarının da sözleşmeli kalma talepleri var. Bu boyutuyla da bir kez daha bir sözleşmelilik sistemimizi gözden geçirme imkanını elde etmiş olacağız. Ama vaadimiz olan yerel yönetimlerdeki sözleşmelilerin kadroya alınması konusunda bir sıkıntı yok. Onla ilgili düzenlemeyi yapacağız" dedi.

  "NASIL OLSA KADROYA ALINACAK FİKRİ YANLIŞ"

  Belediyelerde Son rakamlara göre 17 bin 800-18 bin sözleşmeli personel bulunduğuna dikkat çeken Çelik, Son zamanlarda sözleşmeli perSonel sayısında artış yaşandığını dile getirdi. "Nasılsa kadroya alınacak" diyerek sözleşmeli perSonel sayısının artmasının yanlış olduğunu anlatan Çelik, "Mutlaka onun tarihi olacak, bir yerde kesilmesi gerekiyor. Bu konuda bazı duyumlar kulağımıza geliyor. Bunlar yanlış yaklaşımlar yani. Bu çıkacak bizim kamuoyuna taahhüdümüz, belki hemen yeni yılla birlikte yapacağımız düzenlemelerin bir tanesinde yer alabilir" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir