Petrol
101.16
0.47%
Euro
17.6548
0.61%
Dolar
17.2778
0.36%
Altın
968.14
0.56%
Borsa
2414
0.25%
Bitcoin
352.241
1.64%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Fuat Oktay: Türkiye'ye 15 milyar doların üzerinde portföy girişi oldu

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, son aylarda Türkiye'ye yurt dışından 15 milyar doların üzerinde portföy girişi gerçekleştiğini söyledi.
  • AA
  • 18.02.2021 - 17:32
  • Güncelleme : 18.02.2021 - 21:17
  Fuat Oktay: Türkiye'ye 15 milyar doların üzerinde portföy girişi oldu

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile birlikte Ankara'da Türkiye-Azerbaycan İş Forumu'na katıldı.

  Azerbaycan ve Türk iş hayatının mensuplarını bir araya getiren toplantının, iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceğini söyleyen Fuat Oktay, Türkiye ve Azerbaycan'ın birbirinin sadece kardeşi değil en önemli siyasi ve ticari ortağı olduğunu belirtti.

  Salgın nedeniyle oldukça zorlu bir yılın geride bırakıldığının altını çizen Oktay, Türkiye'nin hem salgınla mücadele hem de sanayinin çarklarını döndürme ve ticareti geliştirme noktasında kararlı olduğunu vurguladı.

  "HEDEFİMİZ İŞ İNSANLARINA ALTERNATİF SUNMAK"

  Yapılan toplantının ilişkileri daha da güçlendireceğine inandığını söyleyen Oktay, iki ülkenin sadece kanıyla canıyla kardeş olmadığını, en önemli siyasi ortağı, önde gelen ticari partneri, ve yatırımcısı olduğunu söyledi.

  Hedeflerinin salgın nedeniyle yavaş seyreden küresel ekonomik büyüme karşısında iki ülke iş insanlarına alternatifler bulmak olduğunu ifade eden Oktay şöyle devam etti:

  "Son aylarda ülkemize yurt dışından 15 milyar doların üzerinde portföy girişi gerçekleşti. İşgalci Ermenistan'ın Karabağ'dan sökülüp atılması, Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin gücünü sahada bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Azerbaycan-Türkiye kardeş diyorsak, işgalcilerden kurtarılan toprakları ihya edeceğiz, lojistiği en hızlı hale getireceğiz. Biz bu yolda üzerimize düşeni yapacağız. Nahçıvan ile Azerbaycan arasında planlanan koridorun açılmasıyla Bakü, Orta Asya bölgesinde önemli lojistik merkez haline gelir."

  Fuat Oktay: Türkiye'ye 15 milyar doların üzerinde portföy girişi oldu VİDEO

  Fuat Oktay: Türkiye ye 15 milyar doların üzerinde portföy girişi oldu #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir