Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
344.400
-0.25%
29ºC
İstanbul
Açık 29 C

  Gökten çeyrek altın yağacak

  Uşak Defterdarlığı 23. Vergi Haftası'na özel etkinlikler düzenliyor.
  • 22.02.2012 - 14:40
  Gökten çeyrek altın yağacak

  Gökten çeyrek altın yağacak #1

  Uşak Defterdarı Abdullah Kırım, 27 Şubat'ta kutlanmaya başlayacak olan 23. Vergi Haftası'nı geniş katılımlı etkinliklerle kutlamayı ve düzenleyecekleri tüm etkinlikler ile toplumda vergi bilincini artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

  ÇEYREK ALTIN DAĞITILACAK

  Bu yıl verginin önemine işaret etmek için daha dikkat çekici bir etkinliğe imza atmak istediklerini ifade eden Kırım, bu kapsamda kiraladıkları bir uçakla havadan atacakları binlerce el ilanı ile vatandaşlara "çeyrek altın" dağıtacaklarını kaydetti.

  EN BÜYÜK ALTIN MADENİ UŞAK'TA

  Kırımlı, hem toplumda vergi bilincini geliştirmek hem de şehrin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Vergi Haftası arifesinde, 26 Şubat Pazar günü üzerinde verginin önemini anlatan slogan ve yazıların bulunduğu 6 bin 400 el ilanının havadan şehre atacaklarını dile getirerek, şunları kaydetti: "Tarihte Uşak hep "altın şehir" olarak nitelendirilmiş. Karun Hazineleri, Uşak Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor, yine Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük altın madeni Uşak'ta bulunuyor. Bu etkinliğimizin sponsorluğunu da ilimizde altın üretimi yapan TÜPRAG Metal Madencilik yapacak. Pazar günü atacağımız el ilanları arasında üzerlerinde seri numaraları ve mühür bulunan, 64 adet özel el ilanı olacak. Vatandaşlarımıza, bu 64 özel el ilanından birini bulması ve beraberinde 23 adet alışveriş fişiyle birlikte defterdarlığa getirmesi halinde 30 Mart'ta düzenleyeceğimiz törenle birer çeyrek altın hediye edeceğiz."

  VERGİLERLE GELİŞİYOR

  Etkinliğe sponsorluk yapan TÜPRAG Metal Madencilik Şirketi Müdürü Mehmet Yılmaz ise vergi haftası nedeniyle düzenlenecek etkinlikte yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

  Uşak'ta 6 yıldır altın ürettiklerini, Türkiye'de altın üretiminin yaygınlaşmasında Uşak'ın ayrı bir yeri olduğunu belirten Yılmaz, şunları söyledi: "Bu etkinlikle ilgili bize teklif geldiğine hiç düşünmeden kabul ettik. Bunun iki nedeni vardı. Birincisi Uşak tarihte de günümüzde de 'altın şehir' olarak anılıyor. Şehrin bu anlamda tanıtımına katkı sağlamak bizi sevindirir. İkincisi ise bu etkinliğin Vergi Haftasında yapılması ve amacının vergi bilincini yaygınlaştırmak olması. Biz, ülkemizin vergi sayesinde kalkınacağını ve gelişeceğini düşünüyoruz. Son üç yıla bakıldığında ülkemizde en yüksek vergi veren kuruluşlar arasında yer alıyoruz. Her yıl sıralamada daha üstlere çıkıyoruz. 2011 yılı için yaklaşık 115 milyon lira kurumlar vergisi ödeyeceğiz. Bu renkli ekinliği bu iki yönüyle birlikte ele alarak destek olmak istedik."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir