Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
580.591
-1.83%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  Hollanda Başbakanı Türkiye'yi kıskanıyor

  Türkiye'de çeşitli temaslarda bulunan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye'den övgüyle bahsetti.
  • 07.11.2012 - 19:45
  Hollanda Başbakanı Türkiye'yi kıskanıyor

  Hollanda Başbakanı Türkiye yi kıskanıyor #1

  Göreve geldikten sonra ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştiren Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye'nin gelişme sürecinden övgü ile bahsetti.

  TÜRKİYE GELECEĞE DÖNÜK

  İstanbul Ticaret Odası'nı (İTO) ziyaret eden Rutte, Türk ve Hollandalı işadamlarına hitaben yaptığı konuşmada Türkiye'nin geleceğe dönük başarılı gelişmesini kıskandığını söyledi. Diplomatik ilişkilerin 400. yıl dönümü kapsamında Türkiye'ye gelen Rutte, bugün İTO'yu ziyaret etti. Hollanda Başbakanı, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ınev sahipliğinde düzenlenen 'Bir Rekabet Avantajı Olarak Sürdürülebilirlik' konulu panele katıldı.

  YALÇINTAŞ: İLİŞKİLERİ YENİ BİR DÜZEYE TAŞIYORUZ

  Her iki ülkenin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin de hazır bulunduğu panelin açılışında konuşan İTO Başkanı Yalçıntaş, "İki ülke arasında çok yönlü işbirliğinin 400. yıl dönümünü kutladığımız bir dönemde, düzenlediğimiz 'Bir Rekabet Avantajı Olarak Sürdürülebilirlik' toplantısıyla Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkileri yeni bir düzeye taşıyoruz. 1612 senesinde olduğu gibi ilişkilerimizin temelinde ticaret var." dedi.

  RUTTE: SİZİ KISKANIYORUM

  Daha sonra kürsüye gelen Hollanda Başbakanı Rutte, Ankara'daki temaslarında başta Suriye konusu olmak üzere, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB )üyeliği gibi konuları da görüştüklerini dile getirdi. Türkiye'ye her gelişinde yeni bir gelişmeye şahit olduğunu dile getiren Başbakan Rutte, "Sizi kıskanıyorum. Gelişme rakamlarınız çok umut verici" dedi.


  Görüş Bildir