Petrol
110.34
1.13%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.048
-0.77%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  IŞİD'in Türkiye'ye petrol sattığı iddiasına yalanlama

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Irak ve Suriye'de işgal ettiği bölgelerde vahşet uygulayan terör örgütü IŞİD'in Türkiye'ye petrol sattığı iddialarını yalanladı.
  • 26.10.2014 - 21:14
  IŞİD'in Türkiye'ye petrol sattığı iddiasına yalanlama

  IŞİD in Türkiye ye petrol sattığı iddiasına yalanlama #1

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İskenderun Karayılan Sosyal Tesisleri'ndeki AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap etti.

  Bakan Yıldız, ABD'nin terör ve finansal istihbarattan sorumlu Hazine Müsteşarı David Cohen'in "IŞİD, bazıları Türkiye'den olmak üzere, çeşitli aracılara önemli bir fiyat indirimiyle petrol satıyor" sözlerine tepki gösterdi. Ortaya atılan iddianın asılsız olduğunu belirten Bakan Yıldız, şunları söyledi:

  "Türkiye'nin istikrarını bozarsanız, bu yarım adada kalmaz, çok geniş bir bölgeye gider. Buna hiçbir zaman için müsaade etmeyeceğiz. Biz komşularımızın güçlü olmasını istiyoruz. Neymiş; Türkiye milyonlarca varillik petrolün yanında az da IŞİD'den petrol alıyormuş. Ne böyle bir niyetimiz , ne böyle bir gayretimiz, ne de böyle bir ihtiyacımız var. Çamur atarak bir yere varamazsınız. Suriye ile ilgili IŞİD ile ilgili tedbirler alınsaydı, şu an bu noktaya gelmezdik. Kobani'yi bahane ederek Türkiye'nin istikrarını hedef alan bir noktayı yakalamak istediler. İnşallah biz buna müsaade etmeyeceğiz. IŞİD'in zulmünü büyütenler kendi yaptıkları zulmü küçük göstermeye çalıştılar. Bizim için her iki zulüm de PKK'nın yaptığı da birbirinden daha iyi değildir. Birbirinden daha kötü zulümlerdir. O yüzden vicdanlarımızı ve kalplerimizi yeniden kontrolden geçirelim. Bu havayı oluşturmaya çalışanlar var. Bunlara hiçbir zaman için prim vermeyelim"

  "Kendi kavgalarını ve petrol doğalgaz gelirleriyle alakalı savaş çıkartanların Türkiye'nin arkasına sığınarak bir iş yapmaları mümkün değildir. Türkiye bütün enerji projelerini barışçıl amaçlarla kullanacak."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir