Euro
9.874
1.08%
Dolar
8.186
0.97%
Altın
471.99
1.76%
Borsa
1.33
-2.55%
Bitcoin
453.000
-0.63%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Kanal İstanbul Projesi ile ilgili yeni gelişme

  Babacan: "Kanal İstanbul Projesi ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu kararı bu hafta içinde tamamlandı"
  • 12.04.2013 - 13:08
  Kanal İstanbul Projesi ile ilgili yeni gelişme

  Kanal İstanbul Projesi ile ilgili yeni gelişme #1

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Stratejik Düşünce Enstitüsünce düzenlenen "Ekonomi Güvenliği" konulu panelin açılışında yaptığı konuşmada, önlerinde çok önemli vizyon projeleri bulunduğunu söyledi.

  Bu projelerden en önemlisinin Kanal İstanbul Projesi olduğunu belirten Babacan, şöyle konuştu:

  "BAZI YOLLARIN YERİ DEĞİŞECEK"

  "Kanal İstanbul Projesi ile alakalı kanal yapıldığında bazı yolların yerinin değişmesi gerekecek. Köprüler gerekecek. İşte bunun ilgili Yüksek Planlama Kurulu kararı bu hafta içinde tamamlandı. Çünkü öncelikle yol, köprü çalışmalarının başlaması gerekiyor, arkasından da Kanal İstanbul Projesi'ni gerçekleştirelim.

  Ulaştırma Bakanı: "Resmen süreç başladı"

  "'ACABA MI' DEDİK, AMA OLMAYACAK OLSA AÇIKLANMAZDI"

  İlk etapta bakanlar olarak 'acaba olur mu, olmaz mı, çok mu çılgın, acaba gerçekleştirilebilir mi?' şeklinde şüpheler hissettik, ama Sayın Başbakanımız bunu açıkladı. Olmayacak olsa zaten bu açıklanmazdı. Biz, bunun gerçekçi bir proje olduğuna inanıyoruz.

  "ÇOK KONUŞULACAK BİR PROJE"

  Türkiye için, hatta dünya için çok konuşulacak bir proje olduğuna da inanıyoruz. Her türlü çevre değerlendirmesi ve hazırlığı çok dikkatli yapılmalı ama yapıldıktan sonra da İstanbul'u, İstanbul'un deniz trafiğini çok rahatlatacak bir proje haline gelecek. Aynı zamanda İstanbul'un daha sıhhatli, daha düzenli büyümesini de beraberinde getirecek proje olacak."

  45 YILIN REKORU GELİYOR

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan; karşılıksız para basmayı hırsızlıkla eş değer gördüklerini ve ekonomiye kalkınma yerine zarar getireceğini de belirtti.

  Türkiye'de karşılıksız para basma döneminin sona erdiğini kaydeden Babacan; "Para basarak büyümeyi desteklemeyeceğiz. Bu yıl enflasyonda son 45 yılın en düşük düzeyini görme ihtimalimiz yüksek" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir