Petrol
111.97
0.89%
Euro
17.4934
-0.19%
Dolar
16.6221
0.58%
Altın
970.92
0.21%
Borsa
2485
-1.74%
Bitcoin
349.374
0.29%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Kapıkaya Kanyonu'na doğaseverlerin ilgisi yoğun

  Adana'da bulunan doğa güzelliklerinden Kapıkaya Kanyonu, günlük yaşamın stresinden bunalanların ve doğa sporları ile ilgilenen turistlerin ilgi odağı.
  • AA
  • 28.03.2021 - 12:47
  • Güncelleme : 28.03.2021 - 13:02
  Kapıkaya Kanyonu'na doğaseverlerin ilgisi yoğun

  Adana'nın Karaisalı ilçesinde doğal güzellikleri, mesire alanları ile 7 bin 250 metrelik yürüyüş parkuru bulunan Kapıkaya Kanyonu mavi ile yeşili buluşturması ile ilgi çekiyor.

  Kapıkaya Kanyonu, ortasından geçen Çakıt Çayı, piknik ve kamp alanlarıyla, kent yaşamının stresinden uzaklaşmak isteyen doğa tutkunlarına doyumsuz manzaralar sunuyor.

  İlçe merkezine 17 kilometre uzaklıktaki kanyon, 200 metre yüksekliğe sahip duvarları ve 7 bin 250 metre yürüyüş güzergahıyla doğa yürüyüşçüleri için de cazibe merkezi konumunda bulunuyor.

  Kaya tırmanışı, dağ yürüyüşleri, foto safari ve trekking gibi sporlar için de elverişli alanlar bulunan kanyon, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

  Kapıkaya Kanyonu'na doğaseverlerin ilgisi yoğun VİDEO

  KAPIKAYA KANYONU'NDA HER HAFTA DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ

  Dağcılık eğitmeni ve doğa sporcusu Yaşar Nalyapan, Kapıkaya Kanyonu'na her hafta doğa yürüyüşleri ve kaya tırmanışları düzenlediklerini söyledi.

  Kapıkaya Kanyonu na doğaseverlerin ilgisi yoğun #1

  "ROTAMIZIN ZORLUK DERECELERİ GRUPLARA GÖRE DEĞİŞİYOR"

  Kapıkaya Kanyonu'nun kaya tırmanışı, trekking ve kamp kurmak isteyenler için de ideal bir yer olduğunu ifade eden Nalyapan, "Kanyon üzerinde 3 farklı rota yapabiliyoruz. Kapıkaya Kanyonu'nun girişinden başlayıp Yerköprü mesire alanına kadar yürünen bir rota var. Kapıkaya Kanyonu-Varda Köprüsü arası farklı bir rota bulunuyor. Varda Köprüsü'nden Belemedik ilçesi üzerinde bir rota var, bunların zorluk dereceleri tabii ki gruplara göre değişiyor." diye konuştu.

  “KANYON, HER MEVSİM FARKLI GÜZEL”

  Yaklaşık 5 yıldır doğa yürüyüşleri yaptığını dile getiren Meltem Parlak, kanyonun her mevsim farklı doğal güzelliklere sahip olduğunu kaydetti. Kanyonun, Adana'nın görülmesi gereken en güzel yerlerinden biri olduğunu aktaran Parlak, doğasıyla huzur veren burayı herkese tavsiye ettiğini belirtti.

  Kapıkaya Kanyonu na doğaseverlerin ilgisi yoğun #2

  “GÜNDELİK YAŞAMIN STRESİNDEN UZAKLAŞIYORUZ”

  Ziyaretçilerden Erdal Ünveren de çocuklarıyla güzel vakit geçirdiği Kapıkaya Kanyonu'nda gündelik yaşamın stresinden uzaklaşma şansı yakaladığını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir