Petrol
95.9
1.03%
Euro
18.3141
0.40%
Dolar
17.9564
0.25%
Altın
1.031
0.85%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.699
3.78%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Ali Babacan'dan KOBİ açıklaması

  T20 Türkiye açılış toplantısına katılan Ali Babacan, KOBİ'lerin G-20 gündemine girmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi
  • İHA
  • 11.02.2015 - 14:25
  Ali Babacan'dan KOBİ açıklaması

  Ali Babacan dan KOBİ açıklaması #1

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, G-20’nin alt gruplarından biri olan ve G-20 ülkelerinin düşünce kuruluşlarını bir araya getiren Think20’nin (T20) Türkiye açılış toplantısına katıldı.

  İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıya TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, İTO Başkanı İbrahim Çağlar ve G-20 ülkelerinin temsilcileri katıldı.

  "KOBİ'LER DAHA ÇOK KONUŞULMAYA BAŞLANDI"

  Toplantıda katılımcılara yönelik konuşma yapan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Büyümenin tüm dünyada hissedildiği, dünyada yaşayan herkes bunu az çok kendi hayatında yaşadığı bir bakış açısından bahsediyoruz. Kapsayıcılık başlığı altında birkaç önemli temamız oldu. Bunlardan bir tanesi KOBİ’lerdir. KOBİ temamız çok geniş zemin buldu. Dün Avrupalı bakanlar ve Merkez Bankaları başkanları söz aldıkça gördüm ki herkes KOBİ diyor. Bu kadar yoğun KOBİ ilgisi G-20 gündemine ilk defa girdi. Bundan mutlu olduk. Bankacılık düzenlemelerinden tutunda uluslararası ticaret konularına kadar nasıl KOBİ’leri o değer zincirinin parçası haline getiririz konuşuldu. Uluslararası vergi uygulamalarında gerçekten KOBİ’lerin ihtiyaçlarına bakıyor muyuz? Yoksa sadece büyük şirketlerle konuşup yolumuza devam mı ediyoruz. Bunlar çok önemli olacak" dedi.

  "KOBİ'LERİ TEK BİR SES HALİNE GETİRECEĞİZ"

  Uluslararası Ticaret Odası ile KOBİ konusunda işbirliği içinde olduklarını anlatan Babacan, "Uluslararası Ticaret Odası ile beraber dünya KOBİ forumu veya ittifakı adı altında yeni bir yapı kuruyoruz. Odalar ve Borsalar Birliği Odamızın içinde kurucu olarak yer aldığı ama tüm dünya KOBİ’lerinin tek bir sesi haline gelecek bir yapı üzerinde çalışıyoruz. Bunu Uluslararası Ticaret Odası’na önerdiğimizde hemen kabul ettiler" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir