Euro
10.1152
0.09%
Dolar
8.5613
0.11%
Altın
494.24
-0.02%
Borsa
1.349
0%
Bitcoin
318.188
-2.89%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C
  Nurettin Canikli'den piyasa açıklaması

  Nurettin Canikli'den piyasa açıklaması

  Nurettin Canikli, kurdaki dalgalanmanın geçici olduğunu belirterek vatandaşların TL'de kalmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.
  • 11.03.2015 - 11:09

  Nurettin Canikli den piyasa açıklaması #1

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, bir gazetenin geleneksel kahvaltısına katıldı. Katıldığı kahvaltıda konuşan Canikli, piyasa hareketlerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

  "TL'DE KALMAYA DEVAM EDİN"

  Kurdaki dalgalanmanın geçici olduğunu belirterek vatandaşa TL'de kalmasını tavsiye eden Canikli, "Kimse korkuya, kaygıya ve algı operasyonuna kapılmasın. TL'de kalmaya devam edin" diyerek, dolardaki yükselişte iç tartışmalardan ziyade dış faktörlerin daha fazla rolü olduğunu ifade etti.

  "SATIŞ SİLAHI KULLANILMASIN"

  Doğrudan satış silahının devreye sokulmaması gerektiğinin altını çizen Bakan Canikli, "Bu tür operasyonlarda zaten sonuç alınamaz. Doların yükselişinin ne kadar süreceği hesap edilmeli. Çok fazla sürmeyecek. Dolar yükseldikçe, yukarı gidiş gücü azalıyor. Dolayısıyla hem hızı azalıyor hem de aşağı gelme ihtimali artıyor. İşte MB'nin bunu yüksek yerde yakalayıp müdahale etmesi etkili olur. Füze henüz yeni fırlamış, gücü de varken siz istediğiniz kadar uğraşsanız da engelleyemezsiniz" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir