Euro
9.7281
0.57%
Dolar
8.0788
0.26%
Altın
461.73
0.29%
Borsa
1.394
-1.01%
Bitcoin
461.098
0.62%
13ºC
İstanbul
Sağanak yağış 13 C
  Köprüler 540 gün tadilatta olacak açıklaması

  Köprüler 540 gün tadilatta olacak açıklaması

  İki Boğaz köprüsü birden bakıma alınacak. Asıl büyük bakım birinci köprüde yapılacak.
  • 13.08.2013 - 22:32

  Köprüler 540 gün tadilatta olacak açıklaması #1

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin büyük bir onarım nedeniyle 540 gün kapalı kalacağına ilişkin haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

  Açıklama, "Bakımların yapılacağı takvim henüz netleşmemiştir. İhale şartnamesinde 540 takvim günü, çalışmaların trafiği aksatmayacak şekilde ve ağırlıklı olarak trafik yoğunluğunun az olduğu saatlerde yapılması amacıyla belirlenmiştir" denildi.

  "TAKVİM HENÜZ NETLEŞMEDİ"

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle;

  Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin rutin bakım ve onarımı amacıyla ihale ilanına çıkılmıştır. Bakımların yapılacağı takvim henüz netleşmemiştir. Bakım ve onarım çalışmalarına ilişkin kesin takvim ihale sonrasında belli olacaktır.

  Köprüler 540 gün tadilatta olacak açıklaması #2
  (Bu kare geçtiğimiz yılki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çalışmaları sırasında çekilmişti.)

  "FSM'NİN TADİLATI DAHA UFAK ÇAPTA"

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ağır bakımlar 2013 yılında yapılmıştır. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için yapılacak çalışmalar ise ufak çaplı rutin bakımlar olmakla birlikte, trafik akışını aksatacak bir çalışma söz konusu değildir.

  "BOĞAZİÇİ İÇİN ÖZEL DURUM UYGULANACAK"

  Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı bir zaman diliminde yapılması planlanmaktadır.

  Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım-onarım çalışmaları sırasında köprünün tamamen kapatılacağı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bakım onarım çalışmaları süresince köprü kontrollü olarak trafiğe açık olacaktır.

  İHALEYİ ALAN FİRMANIN SORUMLULUKLARI

  İhale şartnamesinde 540 takvim günü, çalışmaların trafiği aksatmayacak şekilde ve ağırlıklı olarak trafik yoğunluğunun az olduğu saatlerde yapılması amacıyla belirlenmiştir.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir