Euro
11.1746
-0.16%
Dolar
9.6171
0.15%
Altın
558.23
0.84%
Borsa
1.493
0.89%
Bitcoin
608.225
4.02%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Lütfi Elvan'dan 3. Havalimanı'nı eleştirenlere cevap

  Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, 3. Havalimanı ile ilgili gelen eleştirilere "Bıraksınlar bu kafayı" diyerek cevap verdi.
  • 04.01.2015 - 14:21
  Lütfi Elvan'dan 3. Havalimanı'nı eleştirenlere cevap

  Lütfi Elvan dan 3. Havalimanı nı eleştirenlere cevap #1

  Lütfi Elvan, Kanal7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi'nde gündeme ilişkin soruları cevapladı. Bakan Elvan, program kapsamında 3. Havalimanı ile ilgili gelen bataklık tepkilerine cevap verdi.

  "BIRAKIN BU KAFAYI"

  Elvan, ''Dünyanın her yerinde havalimanları böyle yerlere yapılıyor. Bıraksınlar bu kafayı. Biz Ordu-Giresun Havalimanı gibi denizin üzerine havalimanı yapıyoruz. Bu işe karşı çıkanlar 3. Köprüye'de karşı çıkanlar. Ben yine söylüyorum. Bu havalimanı tamamlandığında bu arkadaşlar 3. Havalimanı ile ilgili Allah razı olsun diyecekler.'' dedi.

  BATAKLIK MALİYETİ BİZİ İLGİLENDİRMİYOR

  Bakan Elvan bataklığın maliyetleri arttığı yönündeki eleştirilere ise, böyle bir durumun kendilerini bağlamadığını sorumluluğun ve yükümlülüğün tamamen firmalara ait olduğunu belirtti.

  3. KÖPRÜ DÜNYANIN EN BÜYÜK ASMA KÖPRÜSÜ

  3. Köprü ile Kuzey Marmara Otoyolu'nun bu yıl içerisinde açılacağını da sözlerine ekleyen Elvan, çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Elvan, 3. Köprü'nün özellikleri itibariyle dünyanın en büyük asma köprüsü olacağını da vurguladı. Ulaştırma Bakanı Elvan, ''Orman kıyımı yapılıyor'' çıkışlarına yönelik ise, ''Evet belli alanlarda ormanlardan fedakarlık ediyoruz ama bu defakarlığın 10 katı ağaçlandırma yapıyoruz.'' dedi.

  İSTANBUL-ANKARA 1 SAAT 15 DAKİKAYA İNECEK

  Lütfi Elvan, Ankara-İstanbul hızlı treni ile ilgili, çalışmaların tamalanması ile birikte Yüksek Hızlı Tren sayesinde Ankara- İstanbul arasının 1 saat 15 dakikaya indirileceğini de aktardı.

  ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ İÇİN DEMİRYOLU TALİMATI

  Bakan Elvan konuşmasının sonuna doğru kendisine çok sayıda soru gelen bir konu ile ilgili de Tekirdağ Kınalı'dan Çanakkale Boğaz'ına kadar inen bir yol yapılacağını bu yolun Çanakkale Köprüsü'nü geçtikten sonra Balıkesir otoyoluna bağlanacağını söyledi. Elvan, Çanakkale Köprüsü üzerinde mevcut projede demiryolu olmadığını ama kendisinin bir talimat verdiğini ve demiryolu projesi ile ilgili bu yönde çalışmaların da devam ettiğini söyledi. Elvan bu sayede tren yolu ile İstanbul'a uğramadan Tekirdağ üzerinden yurtdışına çıkılabileceğini de söyledi. Bakan Elvan söz konusu proje ile ilgili yabancı firmaların da ilgilendiğini ifade etti.

  Bakan Elvan, Kanalİstanbul projesi ile ilgili ise çalışmaların sürdüğünü ve önümüzdeki günlerde bir yol haritasının çıkartılacağını söyledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir