Euro
14.3218
2.23%
Dolar
12.6979
2.66%
Altın
729.63
2.33%
Borsa
1.804
1.52%
Bitcoin
736.017
4.61%
18ºC
İstanbul
Hafif yağmur 18 C

  Maaşı asgari ücretin altında olana devlet desteği

  Çalışma Bakanı Süleyman, "Maaşı bin 300 liranın altına düşenlere ödeme yapacağız" açıklamasında bulundu.
  • Detay Haber
  • 08.07.2016 - 03:20
  Maaşı asgari ücretin altında olana devlet desteği

  Asgari

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Asgari ücrette vergi sözümüz söz. Telafi edecek düzenleme yapacağız. Bin 300 liranın altına düşen asgari ücretliye para vereceğiz. Bütün sistemimizi bilgi işlem olarak buna göre yenileyeceğiz" dedi.

  Hazal Ateş'in Sabah'ta yer alan haberine göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yaptığı değerlendirmede çalışma hayatı ve sosyal güvenlik alanındaki çalışmalara ilişkin şu mesajları verdi:

  VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ

  Asgari ücretten kadınların doğum iznine, genel sağlık sigortasında gençlerle ilgili düzenlemeye kadar birçok adım atıldı.

  Bunlar vatandaşa söz verdiğimiz adımlardı. Çalışma hayatı, istihdam, sosyal güvenlik sistemine ilişkin dosyalar oluşturduk. Esnek çalışma gerçekleşti. Yürüyen bir reform süreci var, iyileştirmelerin devamı gerekiyor.

  PERSONEL REJİMİNE NEŞTER

  Dünya insan kaynağı yönetiminde farklı bir noktaya geldi. Ekonomik büyüklüklerin en önemli alanlarından birini insan kaynağı oluşturacak. Kamu personel düzeni konusunda 6 aydır farklı kanallar üzerinden çalışıyoruz. Dünyadaki örneklere, beklentilere bakıp, dört beş gövdeye ayırdık. Başarı ve verimlilik kriterlerine bakılıyor. Özel sektör tecrübesini harmanlayacak ikincil bir kanal zorunlu.

  ASGARİ ÜCRETTE DÜZENLEME

  Asgari ücrette vergi sözümüz söz. Telafi edecek düzenleme yapacağız. 1300 liranın altında asgari ücret olmamasına yönelik ağustos ayında çalışmamızı gerçekleştireceğiz. Bin 300 liranın altına düşen asgari ücretliye para vereceğiz. Olan gene bize oluyor. Bütün sistemimizi bilgi işlem olarak yenileyeceğiz.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir