Dolar
6.8639
0.0451%
Euro
7.7638
-0.1466%
Altın
1802.55
-0.3686%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
397.577
-0.3346%
Bitcoin
63079.51
-2.051%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Maliye Bakanı vergi indirimi döneminin bittiğini açıkladı

  Maliye Bakanı vergi indirimi döneminin bittiğini açıkladı

  Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi indirim süresinin uzatılmasına ilişkin talepleri değerlendirdi.
  • DHA
  • 01.09.2017 - 13:28
  Maliye Bakanı vergi indirimi döneminin bittiğini açıkladı

  Memleketi Bayburt’ta bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal Kurban Bayramı namazını Yakutiye Camisi’nde kıldı. Namaz sonrası Bakan Ağbal vatandaşlarla bayramlaştı. Bakan Ağbal daha sonra kentte bir otelde partisinin teşkilat mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek bayramlaştı.

  Maliye Bakanı vergi indirimi döneminin bittiğini açıkladı #1

  Burada konuşma yapan Bakan Ağbal ekonomide çok hızlı toparlanmayı sağladıklarının altını çizerek ve vergi indirimi süresinin uzatılmayacağını duyurarak şunları söyledi:

  İLK ÇEYREKTE YÜZDE 5 BÜYÜDÜK

  “Hükümet olarak aldığımız kararlar çerçevesinde ekonomide çok hızlı toparlanmayı da sağladık. İlk çeyrekte yüzde 5 büyüdük, inşallah ikinci çeyrekte yüzde 5’i aşan büyümeyi de yakalayacağız. Yılın tamamında da yüzde 5’in üzerinde büyümeyi hükümet olarak, ülke olarak göğüsleyeceğimizi düşünüyorum. Bütün göstergeler olumluya gidiyor. Bugün hükümet olarak aldığımız birçok karar var. Para politikası, ekonomiye destek olma noktasında çok önemli kararları özellikle Ocak ayı içerisinde aldık. İlk andan itibaren sağlam bütçe disiplininin bize verdiği imkânı kullanarak özellikle kamu maliyesi üzerinden çok ciddi anlamda ekonomiye destek verdik, vergi indirimleri yaptık. Bunlar kolay değil.

  VERGİ İNDİRİM SÜRESİ UZAMAYACAK

  Şimdi gerçi herkes ‘tekrar uzatın.’ diyor ama uzatmayacağız. Vergi indirimlerinin bir geçici vergi indirimi olduğunu baştan itibaren söylemiştik ve ekonomide şu anda yakalamış olduğumuz ivme son derece olumlu. 2018 yılında da Türkiye ekonomisinde bu ivmenin devam edeceğini söyleyebilirim."

  Bakan Naci Ağbal, Türkiye’nin çok daha fazla özel sektör yatırımına ihtiyacı olduğunu da dile getirerek özel sektörün önünü açacak birçok yasal düzenlemeyi hükümetleri döneminde yaptıklarını sözlerine ekledi.

  Maliye Bakanı vergi indirimi döneminin bittiğini açıkladı #2

  Maliye Bakanı vergi indirimi döneminin bittiğini açıkladı #3

  Maliye Bakanı vergi indirimi döneminin bittiğini açıkladı #4

  Görüş Bildir