Euro
9.7665
0.28%
Dolar
8.1128
0.3%
Altın
463.84
0.72%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
460.956
0.21%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Maliye Bakanı'ndan Varlık Barışı açıklaması

  Mehmet Şimşek: "Bir süre önce Sayın Başbakanımızın 'Varlık Barışı'yla ilgili bir talimatı oldu."
  • 17.04.2013 - 14:56
  Maliye Bakanı'ndan Varlık Barışı açıklaması

  Maliye Bakanı ndan Varlık Barışı açıklaması #1

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni bir varlık barışı çalışması yapılmasına ilişkin, "Bir süre önce Sayın Başbakanımızın bu yönde bir talimatı oldu. Dolayısıyla biz Maliye Bakanlığı olarak şu anda konu üzerinde çalıyoruz" dedi.

  Türk Havayolları ve Airbus arasındaki uçak alım imza töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şimşek, Varlık Barışı'na ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

  BAKAN'DAN ''VARLIK BARIŞI'' AÇIKLAMASI

  "Bir süre önce Sayın Başbakanımızın bu yönde bir talimatı oldu. Dolayısıyla konuyu biz Maliye Bakanlığı olarak şu anda çalıyoruz. Henüz detaylandırmadığımız için daha fazla bir bilgi vermek doğru olmaz. Ama kapsamı itibariyle daha önce yapılandan farklı olabilir. Sadece ve sadece yurt dışı kaynaklarına yönelik olabilir. Bu konuda henüz verilmiş bir karar yok. Ama Başbakanımızın bu yönde çalışma yapılması konusunda talimatları var. Maliye Bakanlığı olarak biz çalışıp Başbakanımıza arz edeceğiz."

  ''DETAYLAR İÇİN ÇOK ERKEN''

  Varlık Barışı'nda yaklaşık 130 milyar dolar gibi bir meblağın son zamanlarda telaffuz edildiğine ilişkin soruya Şimşek, "Değerli arkadaşlar o Türkiye'nin dışarda olduğunu tahmin ettiğimiz kaynağın miktarı. Yani Türk şirketlerinin, Türk vatandaşlarının... Dolayısıyla bu aşamada gerek rakam telaffuz etmek gerekse yapacağımız düzenlemenin detayları hakkında bilgi vermek için şu anda çok erken" şeklinde cevap verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir