Euro
10.3682
0.57%
Dolar
8.8432
0.93%
Altın
498.11
1.47%
Borsa
1.382
-1.41%
Bitcoin
365.730
-3.86%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Moody's Türkiye'nin kredi notunu değiştirmedi

  Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümünü teyit etti
  • 21.11.2012 - 00:08
  Moody's Türkiye'nin kredi notunu değiştirmedi

  Moody s Türkiye nin kredi notunu değiştirmedi #1

  Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunda herhangi bir değişikliğe gitmediğini ve ülke notunu Ba1'de, görünümü de pozitifte tuttuğunu açıkladı.

  TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ BİR GÖRÜNÜMÜ VAR

  Moody's'in Türkiye ekonomisine ilişkin 2012 yılı raporunda, Türkiye'nin şoklara karşı giderek güçlü bir görünüm sergiliyor olmasına karşın, dış riskler nedeniyle dengesizliklerin de oluşabileceği belirtildi.

  GENEL DENGE ARTIDA OLACAK

  Ülke notlarının belirlenmesinde, ekonomik, kurumsal, mali güçler ve ekonominin duyarlılığı üzerinde durulduğu ifade edilen raporda, ''Uluslararası ekonomik ortamın giderek daha zorlu olmasına, Türkiye ekonomisinin büyümesinin giderek yavaşlıyor olmasına rağmen, Moody's Türkiye'nin öncelikli genel dengesinin artıda olacağını, borçluluk seviyelerinin önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde azalmaya devam edeceğini beklemektedir'' tespitlerine yer verildi.

  Bu sabah İstanbul'da Türkiye ekonomisi üzerine yapılacak olan toplantı öncesinde Moody's, Türkiye'nin kredi notunda ya da görünümünde herhangi bir değişikliğe gitmezken, ''Türkiye'nin ekonomik, finansal ve politik kırılganlıklarında dikkate değer oranda iyileşme olduğunu dikkate almaktadır'' ifadesini kullandı.

  Moody's açıklamasında, Ba1 not ve pozitif görünümün, Türkiye'nin olumlu kamu maliyesini yansıttığı vurgulandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir