Petrol
97.1
-1.07%
Euro
18.3952
-0.03%
Dolar
17.9595
0.15%
Altın
1.035
-0.42%
Borsa
2864
0.00%
Bitcoin
435.157
-1.95%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Nutella ve Kinder Türkiye'de üretilecek

  Dünyanın dördüncü büyük çikolata ve şekerleme markası olan italyan Ferrero, 18. fabrikasını Manisa'da kuracak.
  • 13.10.2011 - 17:01
  Nutella ve Kinder Türkiye'de üretilecek

  Nutella ve Kinder Türkiye de üretilecek #1

  Dünyanın dördüncü büyük çikolata ve şekerleme üreticisi İtalyan Ferrero, Manisa'da yatırım yapma kararı aldı.

  MANİSA'DA ÜRETİLECEK

  İtalya'nın eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, İtalya'nın İzmir Konsolosu İgor Di-Bernardini ve Ferrero'nun Türkiye, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs bölge direktörü Renato Danna ile Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'ü makamında ziyaret etti. Carlo Marsili, ziyarette, ''Dünya çikolata devi'' olan Ferrero'nun, Türkiye'de yapacağı yatırım için birçok bölgede araştırma yaptıklarını belirterek, yatırım için Manisa'nın uygun görüldüğünü ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yer satın alındığını bildirdi.

  200 KİŞİYE İSTİHDAM

  Ferrero'nun dünyanın 4. büyük çikolata ve şekerleme üretimi yapan firma olduğunu dile getiren Marsili, firmanın Manisa'da ilk aşamada 95 milyon Euro tutarında bir yatırım planladığını ve bu yatırımla 200 kişiye istihdam sağlanacağını belirtti. Marsili, Manisa OSB'de kurulacak fabrikanın 2013 Şubat ayında üretime başlamasının ve ilk aşamada iki çeşit ürün üretiminin planlandığını ifade etti.

  ORTADOĞU KAPISI TÜRKİYE

  Ferrero'nun sadece üretim odaklı bir şirket olmadığına, aynı zamanda fabrikaların bulunduğu her yerde sosyal projelerle adını duyurduğuna da işaret eden Marsili, firmanın Manisa'ya yapacağı bu yatırımın, hastane ve okul gibi sosyal sorumluluk projelerini beraberinde getireceğini söyledi. Ferrero'nun Türkiye, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs bölge direktörü Renato Danna da Türkiye'deki yatırım için altyapısı ve İzmir Limanı'na yakınlığı nedeniyle Manisa OSB'yi tercih ettiklerini belirtti. Firma olarak halen 17 ülkede birer fabrikalarının bulunduğunu dile getiren Danna, ''18'inci fabrikamız, Türkiye'de Manisa'da kurulacak. Bu yatırımla Türkiye, Ortadoğu'ya açılan kapımız olacak. Ayrıca 'Nutella' ve 'Kinder' çikolata ürünleri, bundan böyle ithal edilmiş değil, Türkiye'de üretilmiş ürünler olacak. Diğer ürün grubunda ise 2 adet 'Kinder' markası altında soğuk dolap ürünlerimiz var. Onlar da Türkiye'de üretilecekler'' diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir