Euro
10.1365
0.14%
Dolar
8.5709
0.14%
Altın
496.91
0.36%
Borsa
1.361
0.09%
Bitcoin
343.111
5.96%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Off-shore soygununu en iyi anlatan video

  Kıbrıs'ta kurulan ve yüksek faiz vaadiyle müşteri toplayan kıyı bankaları yüzünden, paralarını burada kaybedenler "devlet güvencesi" olmadığını bile bile şimdi paralarının peşine düştü..
  • 25.11.2014 - 09:37
  Off-shore soygununu en iyi anlatan video

  Off-shore soygununu en iyi anlatan video #1

  Kıbrıs'taki off-shore bankasında parası batan Bursalı bir mudinin (mevduat sahibi) Yargıtay kararıyla parasını fahiş faizle geri alması yeni bir fırsatçılık kapısını araladı.

  BATIK BANKANIN PARASI DEVLETTEN

  Yargıtay kararıyla parasını devletten alan mudinin ardından, yüksek faizle parasını yurtdışındaki bankalara yatıranlar, o banka battıktan sonra parasını devletten alabilecek.

  Off-shore soygununu en iyi anlatan video #2Bankacılık literatürüne off-shore soygunu olarak geçen bu yöntemi uygulayan herkes yıllarca yüksek faizle parasına para katmışken, şimdi de bankanın batmasının ardından "Devlet güvencesi yoktur" maddesine rağmen paralarını devletten alıyor.

  Off-shore soygununu en iyi anlatan video İZLE

  YILLARCA FAİZDEN PARA KAZANDILAR

  Off-shore bankası nedir? “Vergi cenneti” diye tabir edilen, Kıbrıs gibi yerlerde kurulan bankalara “off-shore” bankası deniyor. Türkçesi “kıyı bankacılığı” demek. En yüksek faizi bu bankalar veriyor. Çünkü bunların vergi, sigorta masrafı, munzam karşılık gibi masrafları olmadığı için yüksek faiz verebiliyorlar. Off-shore bankaların devlet güvencesi yok. Yani risk yüksek, faiz yüksek!

  OFF-SHORE SOYGUNUNU EN İYİ ANLATAN VİDEO

  İnternette hazırlanan 1 dakikalık bir video, off-shore soygununu en iyi anlatan video. Bankacıların yüksek faizle müşteri çekerek kazandığı paraları ve bunları batırması, ardından bu bankaların müşterilerinin yıllarca yüksek faiz alıp banka batınca parasını devlete ödetmesi en kısa ve güzel şekilde anlatılıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir