Euro
9.7971
0.29%
Dolar
8.1417
0.43%
Altın
466.64
0.61%
Borsa
1.344
-1.56%
Bitcoin
453.379
0.76%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Osmangazi Elektrik Dağıtım'a el konuldu

  EPDK Yıldızlar Holding'in 2010 yılında devraldığı Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ'ye el koydu.
  • 02.08.2013 - 11:57
  Osmangazi Elektrik Dağıtım'a el konuldu

  Osmangazi Elektrik Dağıtım a el konuldu #1

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş şirketlerinin 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu'nun 16. Maddesi'nin 4.fıkrası gereğince faaliyetlerini yerine getiremediği belirtti.

  EPDK yatırımların devamlılığını sağlamak, tüketicilere nitelikli ve kesintisiz hizmet verilmesini sürekli kılmak gibi amaçlarla, tedbiren şirketlerin mevcut yönetim kurulu başkan ve üyeleri görevden el çektirildiğini ve yerlerine yeni atamalar yapıldığını bildirdi.

  EPDK'dan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

  Özel sektör tarafından işletilen elektrik dağıtım şirketleri, ilgili tüm taraflara karşı üstlendiği yükümlülüklerini yerine getirerek, tüketicilere daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermesi esasına göre faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu hükümler aykırı davranışlar halinde, dağıtım ve perakende satış faaliyetleri ile piyasa mekanizmasının işleyişinin sağlıklı olarak sürdürülebilmesi için ne tür tedbirler alınacağı 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve mevzuatımızla belirlenmiştir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun dün yapılan toplantısında alınan kararla Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Osmangazi Elektrik
  Perakende Satış A.Ş şirketlerinin 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu'nun 16. Maddesi'nin 4.fıkrası gereğince faaliyetlerini yerine getiremediği belirlenerek, yatırımlarımların devamlılığını sağlamak, tüketicilere nitelikli ve kesintisiz hizmet verilmesini sürekli kılmak gibi amaçlarla, tedbiren şirketlerin mevcut yönetim kurulu başkan ve üyeleri görevden el çektirilmiş ve yerlerine yeni atamalar yapılmıştır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir