Euro
10.2006
0.26%
Dolar
8.4314
0.14%
Altın
493.92
0.49%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
436.346
-7.73%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C
  Ramazan pidesine zam yapılmadı

  Ramazan pidesine zam yapılmadı

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, pide fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı.
  • Ajanslar
  • 26.05.2016 - 09:30

  Ramazan pidesine zam yapılmadı #1

  Kahramanmaraş'ta yapılan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Yönetim, Denetim ve İstişare Kurulu Toplantısı'nda konuşan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, pide fiyatlarında değişiklik olmadığını söyledi:

  "PİDE FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK"

  “Ülke genelinde uygulanacak olan pide fiyatında bir değişiklik olmadığını ifade etmek istiyorum. Geçen yıl da pidenin kilogram fiyatı 6 liraydı. Bu yıl da kurulumuzda yapmış olduğumuz toplantılar neticesinde, yapmış olduğumuz genelgeyle odalarımız maliyet hesaplarını yaparken kilogram fiyatını 6 liranın üzerinde olmayacak şekilde yapmalarını duyurduk. Odalarımız esnaf odaları birliğine müracaat ederken pidenin kilogram fiyatı geçen yıl olduğu gibi 6 liranın üzerinde olmayacak kesinlikle.

  "ANKARA'DA 1,5 LİRAYSA BU YIL DA ÖYLE OLACAK"

  İllerde gram ve fiyat konusunda da farklılık olsa dahi bunu kilogram bazda ele aldığımızda 6 liranın üzerinde olmadığını ama altında olduğunu görebiliriz. Yani geçen yıl Ankara ilinde 250 gram ekmek pide 1.5 liradan satılıyorsa bu yıl da Ankara ilinde 250 gram pide 1.5 liradan satılacak. Bu başka bir ilde 500-520 gramı 3 lira olabilir ama totalde baktığımızda kilogram fiyatı 6 liranın üzerinde değil. Bu bir yıl içerisinde gelen farklara rağmen geçen yıl ile bu yıl arasında aynı fiyatın uygulanmasında fedakarlık gösteren fırıncı esnafımıza teşekkür etmek istiyorum.

  "RAMAZAN AYININ HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

  Yaklaşan mübarek Ramazan ayının hem esnafımız açısından, hem de milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu mübarek Ramazan ayı inşallah ülkemizde şehitler için son olur. Başka şehitlerimiz gelmez. Hakkın rahmetine kavuşan şehitlerimize ben Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize, yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir