Euro
10.7419
-0.04%
Dolar
9.2703
0.1%
Altın
526.57
0.03%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
575.575
2.35%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Sebze ve meyveye yüzde yüz zam geliyor

  Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu Başkan Vekili Halil Öztürk, Antalya'da meydana gelen sel felaketi nedeniyle, sebze ve meyve fiyatlarının hafta başında yüzde 100 artacağını söyledi.
  • 14.01.2015 - 16:42
  Sebze ve meyveye yüzde yüz zam geliyor

  japonya

  Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Halil Öztürk, son günlerde etkili olan kuvvetli yağış, sel, fırtına ve soğuk havanın Antalya ve Kumluca'da başta sera olmak üzere tarım ürünü yetiştirilen alanlara önemli zararlar verdiğini bildirdi. Yaşanılanları "doğal afet" olarak değerlendiren ve üreticilere geçmiş olsun temennisini ileten Öztürk, zararın sebze ve meyve fiyatlarına etkisinin olacağını savundu.

  YÜZDE YÜZ ZAMLANACAK

  Öztürk, "Özellikle Antalya ve Kumluca'da yaşanan doğal afetlerden dolayı sebze ve meyve fiyatlarında hafta başından itibaren yüzde 100 artış bekliyoruz" ifadesini kullandı. Öztürk, şubat ayından itibaren de ürünlerde fiyat artışı öngördüklerini söyleyerek bu artışın enflasyonu da olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekti. Soğuktan etkilenen narenciye ürünlerinin düşük fiyatla pazara çıkabileceğini, fakat tüketilmeden çöpe gidebileceğini vurgulayan Öztürk, tüketiciye yumuşak, üzerinde siyah lekeler olan ürünleri tercih etmemeleri uyarısında bulunarak, "Narenciyede satın alırken ürünün rengine ve dış görünüşüne aldanmamak gerekir. Tüketici kaliteli üründen vazgeçmemeli" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir