Dolar
7.3354
0.0245%
Euro
8.6719
0.3483%
Altın
1958.09
2.1946%
Borsa
1100.26
-1.2493%
G. Altın
460.551
1.8798%
Bitcoin
84557.46
-0.015%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Şeker Piliç'ten sitem dolu iflas açıklaması

  Türkiye'nin önde gelen piliç üreticilerinden Şeker Piliç sektör temsilcilerine ve bankarala sitem dolu açıklama yaptı..
  • 30.01.2013 - 13:24
  Şeker Piliç'ten sitem dolu iflas açıklaması

  Şeker Piliç ten sitem dolu iflas açıklaması #1

  Şeker Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bor ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Bor, Şeker Piliç'in üretimi durdurma kararına götüren sürece ilişkin basın açıklaması yaptı.

  Yazılı açıklama yapan Şeker Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bor ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Bor Şeker Piliç üretimi durdurma kararına götüren sürece ilişkin açıklamada bulundu.

  ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ

  Şirket olarak zor günler yaşadıklarını ifade eden Şeker Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bor ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Bor şunları da söyledi:

  "Bugün ise şirket olarak oldukça zor günler yaşamaktayız. Bin 734 bordrolu çalışanımız ve 413 bölge yetiştiricimiz ve aileleri ile birlikte yaklaşık 20 bin kişinin ekmek kapısı durumunda olan, ilçemizin en önemli markalarından Şeker Piliç'te Ocak 2013 itibariyle üretimi durdurma kararı aldık. Çünkü bankalardaki hesaplarımız müsait olmasına rağmen icra ve haciz kararları nedeniyle hesaplarımız donduruldu. Şu anda tedarikçilerimize ödeme yapamıyoruz. Bu nedenle de yem alamıyoruz. Elimizde bulunan hayvanların telef olmaması için yoğun bir çaba harcadık, ancak yeterli olamadık. Ancak yalnızız... Bu zor günlerde sektörümüzü temsil eden dernekler ya da sektör oyuncuları da dahil olmak üzere kimseden herhangi bir geçmiş olsun telefonu bile almadık.

  BESİ PİLİÇLERİMİZ TELEF OLMUŞ DURUMDA

  Şirketimizin içinde bulunduğu durumun yanı sıra, sektör oyuncuları ve işdünyası temsilcilerinin seyirci konumunda olmaları da bizi derinden üzmüştür.Şeker Piliç olarak, damızlık piliç ve yetiştiricilerimizin baktığı besi piliçlerimiz telef olmuş durumda. Telef olmayanlar da kilo alamıyor. Şeker Piliç Ailesi'nin en önemli üyeleri olan çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin mağduriyetini en kısa zamanda gidermek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bu kapsamda da kurucusu ve ortağı olmaktan gurur duyduğumuz ve her zaman gurur duyacağımız Şeker Piliç'te ortaklık ve satış sürecini başlattık. En kısa sürede bu sürecin tamamlanmasını istiyoruz. Bu zor günlerde bize destek olan çalışanlarımız ve tedarikçilerimize de binlerce kezteşekkür ediyoruz."

  Görüş Bildir