Euro
9.4971
0.53%
Dolar
7.8155
0.56%
Altın
461.4
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.108
-1.20%
12ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 12 C

  SGK'ya SMS gönder emeklilik yaşın cebine gelsin

  SGK'dan yeni uygulama: Cep Emeklilik..
  • 07.12.2012 - 17:13
  SGK'ya SMS gönder emeklilik yaşın cebine gelsin

  SGK ya SMS gönder emeklilik yaşın cebine gelsin #1

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar, Ocak ayından itibaren vatandaşların sosyal güvenlik ile ilgili sorularını kısa mesaj (SMS) yoluyla sorabileceğini ve anında cevap alabileceğini açıkladı.

  UYGULAMA 2013 YILINDA BAŞLAYACAK

  Fatih Acar, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara şubesinde işadamları ile bir araya geldi. İşadamlarına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Acar, bazı hizmetlerine cep telefonu üzerinden kısa mesaj ile ulaşılmasına imkan tanıdıklarını ifade etti. SGK Başkanı, "Vatandaş telefonunun mesaj bölümüne adını, soyadını, TC numarasını ve öğrenmek istediği konuyu SMS olarak yollayınca, soruların cevabını alabilecek. Örneğin adını, soyadını, TC numarasını yazıp SGK'ya 'Ne zaman emekli oluyorum' diye mesaj atınca, ne zaman emekli olacağını öğrenebilecek. Yine aynı şekilde 'Kaç gün prim ödedim?' diye 5502'ye mesaj atınca kaç gün prim ödediğini anında SMS yoluyla öğrenebilecek. Bu şekilde 2013 yılında vatandaşa ani hizmet sunabilen interaktif sistem gelecek." dedi.

  "EMEKLİ İSTERSE MAAŞINI EVİNE GETİRİRİZ"

  SGK reformları yapılmadan önce emeklilerin kuyruk sırasında beklediğini vurgulayan SGK Başkanı, yeni düzenlemelerle emeklileri daha rahat ettirmeye çalıştıklarına değindi. Başkan Acar, şu an Türkiye'de 10 milyon 400 bin emekli olduğunu söyleyerek, emeklilerin istedikleri takdirde maaşlarını evlerine kadar getirebileceklerini kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir