Petrol
0.00%
Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00%
Bitcoin
424.500
-1.27%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Taner Yıldız: Santral Paris'in turistine birşey yapmıyor

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, nükleer santralin Paris'in turistine birşey yapmadığını belirtti.
  • 26.04.2014 - 09:22
  Taner Yıldız: Santral Paris'in turistine birşey yapmıyor

  Taner Yıldız: Santral Paris in turistine birşey yapmıyor #1

  Taner Yıldız, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nce Erenler ilçesinde bir otelde düzenlenen, "Değişen Enerji Politikaları ve Türkiye'nin Stratejik Konumu" konulu toplantıya katıldı.

  TÜRKİYE'NİN SİYASETLE YÖNETİLMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

  Anlık siyasi olayların ülkenin ekonomik politikalarına büyük zararlar verdiğini ifade eden Bakan Yıldız, Türkiye'nin artık anlık siyasetle yönetilmediğini söyledi. 12 yıl önce nükleer santral kuracaklarını söylediklerini anımsatan Yıldız, "Yine de söylüyoruz. Anlık olaylarla enerji politikalarını değiştiren ülkeler şimdi yine eski politikalarına geri dönüyor. Bize 2020 yılında nükleer santralden vazgeçeceğini söyleyen ülkeler var. 'Neden şimdi vazgeçmiyorsunuz' diye sorduğumuzda ise cevap veremiyorlar. Çünkü nükleer santrallerin de bir ömrü var. Onlarınki 2020'de bitiyor da ondan böyle söylüyorlar" diye konuştu.

  "PARİS'İN TURİSTİNE BİRŞEY OLMUYOR"

  Türkiye'de nükleer santrallerin turizmi olumsuz etkileyeceğini iddia eden insanların olduğunu hatırlatan Yıldız, "Bize diyorlarki 'nükleer santral yaparsanız turistler zarar görür'. Pergeli Eyfel Kulesi'nin merkezine koyun, 90 kilometrelik bir daire çizin, 7 nükleer santral var. Paris'in turistine bir şey olmuyor, bizim Akkuyu'daki turiste bir şey oluyor. Böyle eleştiri olmaz. Doğru varsa bu bizim için de doğrudur. Çifte standardı artık Türkiye yutmuyor" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir