Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
492.907
2.31%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Tatil rezervasyonu yaparken TÜRSAB üyesi olmasına dikkat

  Seyahat acenteleri, tatile gitmek için rezervasyon yaptıracakları dikkatli olmaları ve denetim açısından TÜRSAB'a üye olan şirketleri seçmeleri konusunda uyardı.
  • İHA
  • 06.04.2021 - 17:24
  • Güncelleme : 06.04.2021 - 18:00
  Tatil rezervasyonu yaparken TÜRSAB üyesi olmasına dikkat

  Eskişehir'deki turizm acente işletmecisi Salih Er, yaz dönemi yaklaştıkça artan sahte internet sitelerinin, ucuz fiyatlara rezervasyon satışı yapıyor olmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

  "TATİL YAPMAK İÇİN TALEP ARTTI"

  Tatil yapmak için yaz aylarını iple çeken vatandaşların aşılanmayla birlikte taleplerinin arttığını söyleyen Salih Er, TÜRSAB belgesi olmayan işletmelerden uzak durulması gerektiğinin altını çizdi.

  Tatil rezervasyonu yaparken TÜRSAB üyesi olmasına dikkat VİDEO

  "AŞILANMAYLA BİRLİKTE BİRAZ OLSUN YÜZLER GÜLMEYE BAŞLADI"

  Otellerin denetimlerine devam ettiği sürece yurtdışı rezervasyonlarının her geçen gün artacağı ve bu artışın fiyatları da yükselteceğini aktaran Er, koronavirüste üçüncü dalganın kapıda olmasına karşın evde bulunan vatandaşların da artık sıkıldığını dile getirdi. Koronavirüs salgını gölgesi altında ikinci sezonunu geçirecek olan turizm sektörünün bu yılda bu şekilde devam etmesinden dolayı inanılmaz derecede bir korkularını olduğunu söyleyen Salih Er, aşılanmayla birlikte biraz olsun yüzlerinin gülmeye başladığını belirtti.

  Salih Er, “Aşılanmanın Ocak-Şubat ayından itibaren başlamasıyla birlikte o aylardan itibaren rezervasyonlarda yüzde 30-40 artış var. Otellerin özellikle mayıs ayında Ramazan Bayramı ile birlikte stoklar gelmeye başladı. Otel doluluk oranları artmaya başladı. Bunlar tabii ki güzel şeyler, inşallah böyle devam etmesini umut ediyoruz.” dedi.

  Tatil rezervasyonu yaparken TÜRSAB üyesi olmasına dikkat #1

  “KAPIDA KALMAYIN”

  Son yıllarda artan sahte turizm şirketlerine dikkat edilmesi gerektiğinin vurgulayan Salih Er, otel kapısında kalmamak için şunlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi:

  “Bu aralar sanal ticaretin yoğun olduğu şu dönemde kopyalanmış sitelere çok dikkat etmemiz gerekiyor. TÜRSAB belgesi olmayan bir siteden kesinlikle tatil rezervasyonu yaptırmayınız. Daha da emin olmak için TÜRSAB’ın sitesindeki QR kod ile siteyi karşılaştırabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda bu olaylar çok yaşandı.

  "GEÇTİĞİMİZ YILLARDA İNSANLAR KAPI ÖNÜNDE KALDILAR"

  İnsanlar belli ücretler ödeyerek rahatlamak için gidecekleri tatil, maalesef otel kapılarında kalarak zehir oluyor. Bunlara özellikle dikkat etmek gerekiyor.”

  "MAYIS AYI İLE BİRLİKTE OTELLERİN DOLULUKLARI ARTTI"

  Öte yandan Salih Er, Ramazan Bayramı'nın da yaklaşması ve mayıs ayıyla beraber otellerin doluluk oranlarının arttığını ve rezervasyon taleplerinde yüzde 30 ila yüzde 40 oranında artış olduğunu belirtti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir