Petrol
112.58
-0.01%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.960
1.69%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Turizmciler kazıkçı değiliz diyor

  Turizmciler kazıkçı değiliz diyor

  Turizmde bayram bereketi yaşanırken, "yüksek fiyat" tartışmaları da yeniden alevlendi.
  • 07.07.2016 - 14:11

  Turizmciler kazıkçı değiliz diyor #1

  Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, turizm bölgesindeki işletmelerin "kazıkçı" olduğuna dair bir algı oluşmasına değinerek, "Vergimizi ödüyoruz. Balığımızı faturalı alıyoruz. Çalışanımızın sosyal güvenliğini ödüyoruz. Çünkü bizler vatanseveriz. Yunan adalarında bunların hiçbiri yapılmıyor" diye konuştu.

  Yeni Asır'da yer alan habere göre, Çeşme'de iki kişinin bir akşam yemeği 550 liraya ulaşırken, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, tartışmaya son noktayı koydu.

  İşler, "En pahalı suyu kullanıyoruz. En pahalı katı atık bedelini ödüyoruz. Vergimizi ödüyoruz. Balığımızı faturalı alıyoruz. Çalışanımızın sosyal güvenliğini ödüyoruz. Çünkü bizler vatanseveriz. Yunan adalarında bunların hiçbiri yapılmıyor" dedi.

  "BÜYÜK HAKSIZLIK YAPILIYOR"

  Kamuoyunda sahil beldelerindeki turistik işletmelerin birer "kazıkçı" olduğu ve Yunan adalarının son derece ucuz olduğu yönünde bir algı yaratıldığını söyleyen İşler, "Meslektaşlarımız büyük bir haksızlıkla karşı karşıya. Basit bir örnek vermek gerekirse bizler faturasız balık alamıyoruz. Ancak Sakız Adası'ndaki işletme denizden tuttuğunu müşterisine veriyor. Haksız rekabet burada başlıyor" dedi.

  "BİZE BÜYÜK HAKSIZLIK YAPILIYOR"

  Bu şekilde bir algı yaratılıp yerli turistin Yunan Adaları'na yönlendirilmesinin turizmin içinde bulunduğu durumu daha da kötüye sevkedeceğini vurgulayan İşler "Biz en pahalı suyu kullanıyoruz. En pahalı katı atık bedelini ödüyoruz. Vergimizi son kuruşuna kadar veriyoruz. Çalışanımızın sigortasını ödüyoruz. Gelir giderimizin kayıtlı olması için kredi kartı kullanıyoruz. Çünkü bizler vatanını seven, devletini düşünen insanlarız. Ancak bunu sonucunda kazıkçı yaftası yapıştırılması bizlere yapılan en büyük haksızlık" diye konuştu.

  En kaliteli hizmeti de kendilerinin verdiğini vurgulayan İşler "Sakız Adası'nda tahta sandalyede oturup nereden geldiğini bilmediğin gıda maddelerini tüketmek tabi ki ucuz olacak. Çünkü Yunanlı, devletinden çalıyor. Vergi vermiyor. Bu kişilerle bizleri aynı kefede tartmasınlar. Bu dönemde, bu haksızlığı bize yapmasınlar" dedi.

  Turizmciler kazıkçı değiliz diyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir