Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.749
0.60%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 14 C

  Türk çöplüklerinden servet kazanan işadamı

  İsviçreli işadamı Hans von Meiss, servetinin önemli bir kısmını Türk çöplüğünden kazandığını söyledi.
  • 13.12.2012 - 11:20
  Türk çöplüklerinden servet kazanan işadamı

  Türk çöplüklerinden servet kazanan işadamı #1

  Bankacılık dahil pek çok işe el attığını, demir çelik ticareti yaptığını söyleyen Von Meiss "Servetimin önemli bir kısmını Adana ve Ankara Mamak çöplüklerinin geri dönüşüm işinden kazandım" dedi.

  "TÜRKİYE'YE YATIRIM YAPIN"

  Türkiye Bern Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği ev sahipliğinde düzenlenen 'Türk Ekonomisinde Yeni Yatırım İmkanları' konu konferansta konuşan İsviçreli işadamı Hans von Meiss, toplantıya katılan otuza yakın iş adamı ve yatırımcıyı Türkiye'ye yatırım yapmaya çağırdı.

  TÜRKİYE'DE PARA KAZANMAK KOLAY

  Türkiye'de doğru yatırımla dünyanın pek çok yerine kıyasla daha kolay para kazanılabileceğinin altını çizen Von Meiss Türk halkının on yıl öncesine oranla çöpün kıymetini daha çok anladığını söyledi.

  Mamak çöplüğünün ile ilgili olarak ilginç bir ayrıntıya değinen Von Meiss, "Eskiden çöp yığınları olan yerde biz şimdi salkım salkım domates yetiştiriyoruz. Bu domatesler taze taze başbakanlığa gönderiliyor. Yani Başbakan Mamak çöplüğünün domatesini yiyor" dedi.

  "ŞANSIM YARDIM ETTİ"

  Türkiye Bern Büyükelçiliği, Ticaret Müşavirliği'nin ev sahipliğinde Türk İsviçre İş Konseyi tarafından, Türk Ekonomi Bakanlığı ile ortak olarak düzenlenen toplantıda bir sunum gerçekleştiren Hans von Meiss, iş yapmak isteyen yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Türkiye'de iş yapılacak ortağın önemine değinen von Meiss, "Bana bu konuda çok şansım çok yardım etti. Eğer Bay Ali Kantur'u tanımamış olsaydım bu başarıyı yakalayamazdım." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir