Petrol
76.5
0.00%
Euro
19.6811
-0.03%
Dolar
18.6438
0.03%
Altın
1.072
0.10%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.276
2.04%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Türkiye'yi 10 milyon Arap turist ziyaret edebilir

  Türkiye'nin iyi tanıtılmasıyla ülkeye gelebilecek turist sayısının 10 milyonu bulacağı belirtildi.
  • AA
  • 05.06.2016 - 14:32
  Türkiye'yi 10 milyon Arap turist ziyaret edebilir

  Türkiye yi 10 milyon Arap turist ziyaret edebilir #1

  Karnak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ali Abet, iyi bir tanıtımla Türkiye'ye 10 milyon Arap turistin gelebileceğini bildirdi.

  Abet, yaptığı açıklamada, şirket olarak yılda 65 bin Arap turisti Türkiye'ye getirdiklerini belirterek, Türk Hava Yolları'nın (THY) işbirliğiyle 14 Arap ülkesinden 400 seyahat acentesi temsilcisi ve 100 Arap gazeteciyi Antalya'ya getirerek kentin tarihi ve doğal güzellikleri ile otellerini tanıttıklarını söyledi.

  "TÜRKİYE'YE 10 MİLYON ARAP TURİST GELEBİLİR"

  Türkiye'nin son yıllarda Arap pazarıyla ilgilenmeye başladığını ifade eden Abet, hükümetlerin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çabalarıyla Türk-Arap ilişkilerinin geliştiğini dile getirdi.

  "İstanbul'u Arap turistlerin ayakta tuttuğunu" ancak Antalya'ya yılda ortalama 80 bin Arap turistin geldiğini kaydeden Abet, sözlerini şöyle sürdürdü: "Turizm bakanlığı, otelciler, acentecilerin küçük gayretleriyle bu rakamı kısa sürede bir milyona çıkartabiliriz. Son yaşanan siyasi olaylar turizmde hiçbir pazara bağlı kalınmaması gerektiğini gösterdi. Türk turizmini hep birlikte ayağa kaldırmalıyız. Antalya'da doğan boşluğu Arap turist ile doldurabiliriz. 350 milyonluk bir Arap nüfusunun yüzde birini ancak Türkiye'ye çekebiliyoruz. İyi bir tanıtım ile Türkiye'ye 10 milyon Arap turist gelebilir."

  Türkiye yi 10 milyon Arap turist ziyaret edebilir #2

  'TÜRK DİZİLERİ ARAP TURİST SAYISININ ARTMASINI SAĞLADI'

  Antalya'da Arap dizisi çekildiğinin altını çizen Abet, bu diziler sayesinde Arapların Antalya'nın güzelliklerini göreceğini ifade etti. Türk dizilerin de tanıtım açısından önemine işaret eden Abet, "Türk drama dizileri Arap dünyasında yayınlandıktan sonra bölgeden gelen turist sayısı 6-7 kat arttı. Bu diziler insanların çok hoşuna gitti. Baktılar ki Türkler de kendilerine benziyor. Namaz var, ezan var, birçok şey aynı. Türkiye Arapların gözünde bir incidir. Türkiye'yi severler. Din, ümmet akrabalığı var iki toplum arasında." dedi.

  Türkiye yi 10 milyon Arap turist ziyaret edebilir #3

  "HEPSİ ANTALYA'DA FAZLASIYLA VAR"

  Abet, Arap turistlerin turizm anlayışının aile odaklı olduğunu belirterek, "Araplar, çocukları mutlu olsun istiyorlar. Alışveriş yapmak, güzel yemek yemek ve doğal güzellikler görmek istiyorlar. Bunların hepsi Antalya'da fazlasıyla var." diye konuştu.


  Görüş Bildir