Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
416.062
-2.08%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  TÜSİAD'ın yeni başkanı başarının sırrını açıkladı

  TÜSİAD'ın yeni başkanı başarının sırrını açıkladı

  Haluk Dinçer'in ardından TÜSİAD'ın yeni başkanı olan, TÜSİAD tarihinde ise 3. kadın başkan olan Cansen Başaran Symes başarının sırrını anlattı.
  • 25.01.2015 - 10:48

  TÜSİAD ın yeni başkanı başarının sırrını açıkladı #1

  Trabzon’da doğan Cansen Başaran Symes kendi kendine okuma yazma öğrenip 6 yaşında okula ikinci sınıftan başladı. Tıpı okuyacak kadar puan alıp tercihini bir hocası uğruna işletmeden yana kullandı.

  LAKABI ATOM KARINCA

  İş hayatına atıldığında arkadaşları arasındaki kod adı ise yüksek enerjisi nedeniyle Atom Karınca oldu.

  HEP SINIFIN EN KÜÇÜĞÜ

  Trabzon’da doğan Cansen Başaran Symes daha çok küçük yaşlarda zekası ile etrafındakilerden farklı olduğunu ortaya koydu. Kendi kendine okuma yazma öğrendi ve bu nedenle de henüz 6 yaşına basmadan, birinci sınıfı atlayarak 2. sınıftan okula başladı. Böylece eğitim hayatı boyunca hep yaşıtlarından daha küçük olan Cansen Başaran Symes, Trabzon’da başladığı ilkokulu, Ankara’da tamamladıktan sonra, Liseyi İstanbul’da Kadıköy Kız Lisesi’nde okudu.

  DOKTOR YA DA ECZACI

  Üniversite sınavından tıp okuyabilecek kadar yüksek bir puan aldığı halde, lisede hayalini kurduğu pazarlama alanında çalışmak için İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini tercih etti. Ailesi sınavdan aldığı yüksek puanı yazık ettiğini düşünüp, keşke doktor ya da hiç olmasa eczacı olsaydı dese de, Cansen Başaran Symes yıllar sonra İstanbul İşletme’yi o dönemdeki hocalardan Mehmet Uluç için özellikle tercih ettiğini anlatacaktı.

  BAŞARININ SIRRI: GOCUNMADAN ÇALIŞIN

  Hürriyet'teki habere göre sadece kariyerine odaklanmayan, yaşadığı çevreye, ülkesine ve dünya meselelerine duyarlı biri olarak gerektiğinde harekete geçmeyi de başarmış birisi Cansen Başaran Symes. Belki de şu sözler onun aynı anda birçok işi birden yürütebilmesinin sırrını ortaya koyuyor: “Yaşam kalitesini artırmanın önemli formülü sevgi dolu olmak ve işinizi yaşamınızın bir parçası olarak kabul etmek. Gocunmadan yapabileceğiniz bir işle uğraşmanız gerek. Çünkü insanın işim dediği uğraşla çoşkulu bir ilişkisi olması lazım. Severek ve heyecan duyarak yapılan işlerde negatif girdiler büyük ölçüde azalıyor.

  HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir