Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.079
-1.14%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Tuzla'ya Türkiye'nin en büyük 3. marinası geliyor

  Türkiye’nin yat kapasitesi itibariyle en büyük 3. marinası olacak olan 'Tuzla Marina' 2015 yılının mart ayında açılıyor. Marinada alışveriş merkezi, tema park ve bir de otel yer alacak.
  • 09.10.2014 - 16:10
  Tuzla'ya Türkiye'nin en büyük 3. marinası geliyor

  Tuzla ya Türkiye nin en büyük 3. marinası geliyor #1

  Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın vizyon projesi Tuzla Marina'da inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 2015 yılı mart ayında hizmete girmesi planlanan Tuzla Marina, mimari ve fonksiyonel açıdan dünyanın sayılı marina projeleri arasına girmeye aday.

  PROJE KAPSAMINDA BİRÇOK HİZMET YER ALACAK

  185 bin metrekare yeşil alanı da bünyesinde barındıracak olan 840 yat kapasiteli Tuzla Marina içerisinde 200 kapasiteli balıkçı barınağı, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları eğlence parkı, seyir terasları, kafe ve restoranlar, parklar, çocuk oyun alanları, açık spor sahaları, yürüyüş yolları, gösteri alanları, konaklama alanı, kent meydanı ve 5 bin araçlık otopark da yer alacak.

  TUZLALILARA DA KATKI SAĞLAYACAK

  Tuzla Marina, her ekonomik düzeyden insanın faydalanacağı, hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin tercih edeceği fonksiyonel bir yapıya sahip olacak. Tuzla Marina, Tuzlalılar’ın ekonomik yaşamına da büyük katkı sağlayacak. Tuzla Marina projesi ile en az 2 bin 500 Tuzlalı’ya istihdam sağlanacak.Yıllık 25 milyon ziyaretçi beklenilen Tuzla Marina’nın çalışmalarını yakından takip eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, proje tamamlandığında Tuzla’nın çehresinin değişeceğini ve İstanbul'un sınır ilçesinin uluslararası bir kimlik kazanacağını belirtiyor.

  YAT SAHİPLERİNİN HER İHTİYACINA KARŞILIK VAR

  Tuzla Marina’nın bir diğer özelliği de yakıt ikmali, bakım onarım ve alışveriş gibi tüm ihtiyaçların aynı alandan karşılanabilecek özelliklere sahip olmasından kaynaklanıyor. Elektrik, su, wifi, 300 tona kadar her boyutta yata park ve çekek yerleri, bakım onarım istasyonları, yüzer iskeleler ve yakıt istasyonu ile yat sahiplerinin mekanda tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği donanımlar, bunlardan sadece bazılarını oluşturuyor.

  ULAŞIM İMKANLARI

  Tuzla Marina, şehrin trafik yoğunluğunu hissetmeden rahatlıkla ulaşılabilecek konumuna dikkat çeken Yazıcı, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 15 dakika uzaklıktaki marinanın, Yüksek Hızlı Tren, Marmaray ve TEM otoyolunun yanı sıra Tuzla içinden planlanan havaray projeleri ile ulaşımı en kolay alanlardan biri olacağını söylüyor.  Görüş Bildir