Petrol
113.89
2.10%
Euro
16.25
0.82%
Dolar
15.54
0.40%
Altın
918.75
-0.32%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
474.629
-1.76%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  Vestel Sharp'ın Avrupa haklarını aldı

  Vestel, Sharp'ın beyaz eşya ürünlerinin Avrupa'daki üretim, ürün geliştirme, pazarlama ve satış faaliyetlerini devraldı.
  • 26.09.2014 - 15:29
  Vestel Sharp'ın Avrupa haklarını aldı

  vestel

  Vestel Elektronik, global markalarla işbirliğini güçlendirme stratejisi kapsamında bağlı ortaklığı Vestel Ticaret'in Japon elektronik üreticisi Sharp markası lisansı altında beyaz eşya ürünlerinin geliştirilmesi, üretimi ve Avrupa'da satış ve pazarlamasını kapsayan bir işbirliği anlaşması imzaladı.

  SHARP MARKASI ALTINDA AVRUPA'DA MÜNHASIR SATICISI OLACAK

  Vestel Elektronik'in KAP açıklamasına göre, şirketin bağlı ortaklığı Vestel Ticaret, Vestel Beyaz Eşya fabrikalarında ve Sharp'ın Asya'daki tesislerinde üretilen ürünlerin Sharp markası altında Avrupa'da münhasır satıcısı olacak. Vestel Elektronik hisseleri ilk seansı yüzde 5.26 yükselişle 5.8 liradan, Vestel Beyaz Eşya ise yüzde 7.23 primle 8.31 liradan tamamladı. Açıklamada, "Anlaşma kapsamında operasyonların 1 Ocak 2015 itibariyle başlaması hedeflenmektedir. Bu işbirliğinin şirketimizin Avrupa pazarında rekabet gücünü ve markalı satışlarının payını artırması beklenmektedir" denildi.

  BEYAZ EŞYA VE KÜÇÜK EV ALETYLERİNİDE KAPSIYOR

  Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan da, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, lisans anlaşmasının beş yıl süreli olduğunu ve beyaz eşya ile küçük ev aletlerini kapsadığını belirtti. Japon elektronik üreticisi Sharp da bugün yaptığı açıklama ile Avrupa faaliyetlerini yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında ev aletleri markasının Avrupa'daki lisansını Vestel Ticaret'e vereceğini açıklamıştı.

  SHARP, JAPONYA VE ASYA'DA ÖNDE GELEN İSİMLERDEN BİRİ

  Vestel'den yapılan açıklamada yer alan bilgiye göre, 2013 yılını 28.7 milyar dolar global ciroyla tamamlayan Sharp'ın toplam cirosunun yaklaşık 3 milyar doları beyaz eşya satışlarından geliyor. Japonya TV pazarının lideri olan Sharp, Japonya ve Asya beyaz eşya pazarlarının önde gelen oyuncularından biri konumunda bulunuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir