Euro
15.2115
-0.50%
Dolar
13.6122
0.17%
Altın
792.2010
-0.30%
Borsa
1965
0.73%
Bitcoin
505.503
-3.00%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Yangından etkilenenlerin SGK prim borçları 4 ay ertelenecek

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yangından etkilenenlerin SGK prim borçlarının 4 ay erteleneceğini açıkladı.
  • AA
  • 06.08.2021 - 15:47
  • Güncelleme : 06.08.2021 - 16:07
  Yangından etkilenenlerin SGK prim borçları 4 ay ertelenecek

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin orman yangınlarından etkilenen yerlerdeki iş yeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçları ile ilgili önemli bir duyuru yaptı.

  Bakan Bilgin, 28 Temmuz 2021 tarihinde Adana’nın Aladağ, İmamoğlu, Karaisalı ve Kozan ilçeleri, Antalya’nın Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçeleri, Mersin’in Aydıncık ve Silifke ilçeleri, Osmaniye’nin merkez ve Kadirli ilçeleri ile 29 Temmuz 2021 tarihinde Muğla’nın Marmaris, Bodrum, Milas, Köyceğiz ve Seydikemer ilçelerinde meydana gelen orman yangınlarının genel hayatı etkilediğini, bu nedenle bu yerlerin afet bölgesi ilan edilmesi dolayısıyla yangınlardan etkilenen iş yeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerinin erteleneceğini açıkladı.

  Vedat Bilgin, "Antalya, Mersin ve Osmaniye illerinin yangından etkilenen ilçelerinde 28 Temmuz ile 26 Ağustos; Adana ve Muğla illerinin yangından etkilenen ilçelerinde ise 29 Temmuz ile 26 Ağustos arasında SGK'ya verilmesi gereken belgelerin Kuruma verilme süresi uzatıldı. Orman yangınlarından etkilenenlerin sosyal güvenlik prim borçlarını 4 ay erteliyoruz." dedi.

  İLAÇLARA ERİŞİM

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin orman yangınlarından etkilenen yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşların ilaçlarına erişimleri konusunda da gerekli tedbirlerin alındığını açıkladı.

  Bilgin; kronik hastalıkların süresi biten raporlarının geçerli sayılarak, hastaların sağlık hizmeti sunucusuna gitmeden ilaç ve tıbbi malzemelerini karşılamaya devam ettiklerini, ayrıca yangın nedeniyle evleri zarar gören ve ilaç alamayan vatandaşların ilaca erişimleri hususunda tüm tedbirleri aldıklarını ifade etti. Bakan Bilgin, evlerini boşaltmaları nedeniyle ilaçlarını alamayan vatandaşların bundukları yerdeki en yakın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine başvurmaları gerektiğini ve yangından etkilenen tüm vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

  Yangından etkilenenlerin SGK prim borçları 4 ay ertelenecek #1


  Görüş Bildir