Euro
10.0018
1.37%
Dolar
8.3218
1.74%
Altın
476.5
0.98%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
440.000
-2.98%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Yunanistan'ın en güzel adası satıldı

  Yunanistan'da Onassis hanedanının tek varisi olan Athina Onasis, Skorpios adasını sattı.
  • 10.04.2013 - 08:00
  Yunanistan'ın en güzel adası satıldı

  Yunanistan ın en güzel adası satıldı #1

  Ünlü armatör Aristotelis Onassis'in torunu ve ailenin tek mirasçısı olan Athina Onassis'in, İyon denizinde bulunan Skorpios adasını bir Rus milyardere sattığı açıklandı.Adanın satışının Cenevre ve Atina'daki iki büyük hukuk bürosu tarafından gerçekleştirildiği öğrenilirken, adanın kime ve ne kadara satıldığı hakkında bilgilere ulaşılamadı.

  SATILMASI YASAK

  Adanın satıldığı iddialarının ardından Yunan medyasında, "Onassis'in ölümünden sonra bile Skorpios Adası'nın satılmasını yasakladığı" öne sürüldü.Yunan "parapolitika gr" haber sitesinde, ünlü armatör Aristotelis Onasis'in vasiyetnamesinde mirasçılarına adanın yabancılara satılmasını yasakladığı belirtildi.

  VASİYETTE GÖRE YUNAN DEVLETİNE GERİ VERİLMELİ

  Sitedeki haberde, Onassis'in vasiyetnamesinde kesin bir dille varislerinin Skorpios Adası'nın geçimini sağlayamayacakları durumda Yunan devletine geri verilmesini belirttiği kaydedildi.

  Skorpios Adası'nda bulunan kilisenin mezarlığında Aristotelis Onassis, oğlu Aleksandros ve Athina'nın annesi Hristina'nın mezarları bulunuyor. İzmir doğumlu olan Onassis, 1963 yılında Skorpios Adası'nı 3 milyon drahmiye satın almıştı. Onasis, 1968'de ABD Başkanı John F. Kennedy'nin dul eşi Jackie Kennedy ile de Skorpios Adası'nda evlenmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir