Petrol
76.47
-0.91%
Euro
19.6826
-0.02%
Dolar
18.6415
0.02%
Altın
1.072
0.03%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
324.415
1.79%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Yunanistan'ın onur konuğu Türkiye

  Yunanistan'ın uygulayacağı 'onur konuğu' programı nedeniyle, Yunanistan'a giden Türkler, yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanacak.
  • 06.06.2016 - 13:28
  Yunanistan'ın onur konuğu Türkiye

  Yunanistan Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, Yunanistan’ın bu yıl ABD, Rusya ve İsrail ile birlikte Türkiye’ye uygulayacağı “onur konuğu” programını anlattı.

  TÜRK TURİSTLERE YÜZDE 20 İNDİRİM

  Türkiye’nin söz konusu üç ülkeyle birlikte Yunanistan’a en fazla turist gönderen ülke olduğunu kaydeden Loukakis, “Bu yıl turizm sezonunda Yunanistan’ı ziyaret edecek Türk turistler, programa katılan ve belirlenen logoyu takan tüm işyerlerinde etiket fiyatlarının yüzde 20’si oranında indirim hakkına sahip olacak. Onlarca turistik bölgede binlerce işyeri, yüzde 20 indirim kampanyasına katılacak” dedi.

  GEÇEN YIL  YUNANİSTAN'A 1 MİLYON TÜRK GİTTİ

  Habertürk'e konuşan Loukakis, şunları söyledi: “Türkiye ile Yunanistan’ın çok ortak noktası var. Bu uygulama, insanların birbirleriyle iletişime geçmesine büyük avantajlar sağlayacak. Geçtiğimiz yıl 1 milyon Türk, Yunanistan’ı ziyaret etti. Yunan vatandaşların 800 bin kadarı Türkiye’yi ziyaret etti. Turizm, birbirimizi anlamamızı daha iyi ifade ediyor. Bu yıl Yunanistan’ı ziyaret edecek tüm Türk vatandaşları, bütün işyerleri ve dükkânlardan yüzde 20 oranında indirim alacak. Bu Türk kardeşlerimize yapmak istediğimiz güzel bir davranış. Ben şahsen Yunanistan’ı ziyaret edecek bir turist olsam bu konuda kendimi özel hissederdim. Türk dostlarımızın bunu hissetmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu önemli dostluğu korumamız gerekiyor. İki ülke insanlarının yakın olması, bizlerin politik düzeydeki zorlukları da çözmemizi kolaylaştıracak.”

  Loukakis, 1 Temmuz’dan itibaren artık Atina’ya Ankara’dan doğrudan uçuşlara başlanacağını belirterek, “Bu hayatlarımızı daha da kolaylaştıracak” dedi.


  Görüş Bildir