Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
317.900
-2.96%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Zafer Çağlayan: Koç grubunun bakkal Ahmet'ten farkı yok

  Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Koç grubunun denetlenmesi hakkında konuştu.
  • 27.09.2013 - 13:54
  Zafer Çağlayan: Koç grubunun bakkal Ahmet'ten farkı yok

  Zafer Çağlayan: Koç grubunun bakkal Ahmet ten farkı yok #1

  Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 'Nasıl bakkal Ahmet, sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu da Sabancı Grubu da denetime açıktır.' dedi.

  TÜM ŞİRKETLER DENETİME AÇIKTIR

  Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 'Türkiye'de nasıl bakkal Ahmet, OSTİM'de sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu şirketleri de Sabancı Grubu şirketleri de tüm şirketler de denetime açıktır. Bunların hepsi yasal mevzuatlarla altyapısı belirlenmiş kurallardır.' dedi.

  Çağlayan, bu konuyla ilgili dezenformasyon yapıldığına dikkati çekerek, yapılanların siyasi olduğunu düşünmenin yanlış olduğunu dile getirdi.

  KILIÇDAROĞLU BİLMİYOR

  Koç Grubu'nun kendi Bakanlığında yapmış olduğu teşvik çalışmalarının, süresi içerisinde incelendiğine işaret eden Çağlayan, 'Bu noktada muhalefet partisi muhalefet yapmak adına çeşitli söylemlerde bulunuyor. Sayın Kılıçdaroğlu İstanbul'daki bir toplantısında 500 kişilik bir maliye müfettişi olduğunu söylüyor. Allah aşkına acaba Maliye'nin elindeki personel sayısı kaç kişidir?' diye konuştu.

  KOÇ'UN BAKKAL AHMET'TEN NE FARKI VAR

  Çağlayan, ilgili Bakanın bu konuda konuyu yalanlayan açıklamaları olduğunu hatırlatarak, 'Gerekli düzenleme ve denetimler her zaman yapılacaktır. Bu yapılan denetimler yasaldır, mevzuata uygundur. Diğer taraftan Savunma Sanayii İcra Komitesi'nde konu (MİLGEM) görüşülmüş, böyle bir ihaleden vazgeçilmiştir. Bu tür olayların birleşmesi bizi yanlışa götürür. Türkiye'de nasıl bakkal Ahmet, OSTİM'de sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu şirketleri de Sabancı Grubu şirketleri de tüm şirketler de denetime açıktır. Bunların hepsi yasal mevzuatlarla altyapısı belirlenmiş kurallardır" değerlendirmesinde bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir